İsim Arama

Beyhan İsminin Anlamı Nedir? Beyhan Ne Demek?

Beyhan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Beyhan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Beyhan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Beyhan isminin anlamı nedir? Beyhan ne demek?

Beyhan isminin anlamı nedir?
  • Beyhan isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Beyhan isminin kökeni: Arapça
  • Beyhan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Beyhan ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Beyhan ismindeki harf sayısı: 6
  • Beyhan isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Beyhan isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Maceracı, Tez Canlı, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Beyhan

Beyhan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Beyhan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Beyhan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Beyhan İsmiyle Uyumlu İsimler

Beyhan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Nilhan, Nagihan, Beybun, Neslihan, Beylan, Ceydahan, Duduhan, Beysun, Ülkühan, Aygülhan

Beyhan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Batuhan, Beyazıt, Urhan, Shushan, Barhan, Turhan, Toktahan, Ferhan, Kayrahan, Erşahan

Beyhan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Beyhan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Beyhan İsmi Konulabilir Mi?

Beyhan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Beyhan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Beyhan İsmi Caiz Mi?

Beyhan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Beyhan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Beyhan İsminin Özellikleri

Beyhan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Beyhan İsminin Sayı Analizi

Beyhan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
E: 6
Y: 28
H: 10
A: 1
N: 17

Beyhan isminin numerolojik değeri: 64

Beyhan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Beyhan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Benimde gülmek sevmek hakkımdır
Efsunlu bir sevdaydı bizim sevdamız
Yar’im
Hasretinde yandım seni özledim yarim
Attığın her adımda
Nur yüzlü sevdiğim aşkımsın sen

Beyhan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Beyhan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Beyhan

Beyhan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Beyhan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Beyhan

Beyhan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Beyhan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Beyhan

Beyhan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Beyhan Saran: Beyhan Saran, 1939 yılında Kars’da doğmuştur. Ankara Devlet Konservatuarı mezunudur. Beyhan Saran, rından 1958 yılında mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda oyuncu olarak çalışmaya başladı. 1977 yılında “Sırça Kümes” adlı televizyon filminde oynadı.1993-1999 yılları arasında yayınlanan “Ferhunde Hanımlar” adlı dizide Beyhan Saran Ferhunde Hanım karakterini canlandırırken diğer rollerde ise Baykal Saran, Güven Hokna, Melek Baykal, Şahap Sayılgan, İpek Çeken, Tamer Karadağlı, Meral Niron...
Beyhan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Beyhan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Gezgin, Sakin, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Beyhan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Beyhan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Panik, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Beyhan isminin Notasyonları Nelerdir?

Beyhan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
Y: Yozgat
H: Hatay
A: Adana
N: Niğde

Beyhan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
Y: Yahya
H: Hasan
A: Ahmet
N: Nizam

Beyhan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
Y: Yankee
H: Hotel
A: Alfa
N: November

Beyhan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
Y: Yılmaz
H: Halat
A: Aydın
N: Neptün

Beyhan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Beyhan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Beyhan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Beyhan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Beyhan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.