İsim Arama

Berka İsminin Anlamı Nedir? Berka Ne Demek?

Berka ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Berka isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Berka isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Berka isminin anlamı nedir? Berka ne demek?

Berka isminin anlamı nedir?
  • Berka isminin cinsiyeti: Kız
  • Berka isminin kökeni: Arapça
  • Berka isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Berka ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Berka ismindeki harf sayısı: 5
  • Berka isminin rengi: Pembe
  • Berka isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Komik, Hayalperest, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Berka

Berka isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Berka ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Berka isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Berka İsmiyle Uyumlu İsimler

Berka İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Berçem, Berşe, Beriye, Berem, Berrak, Berika, Beray, Berru, Beren, Beril

Berka İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Berkcan, Bera, Berkalp, Bervan, Bergin, Berjan, Berkan, Beri, Berksal, Berktan

Berka ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Berka İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Berka İsmi Konulabilir Mi?

Berka isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Berka isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Berka İsmi Caiz Mi?

Berka ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Berka isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Berka İsminin Özellikleri

Berka isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Berka İsminin Sayı Analizi

Berka isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
E: 6
R: 21
K: 14
A: 1

Berka isminin numerolojik değeri: 44

Berka İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Berka İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu yerlerde duramam sen yoksan yarim
Elbette dayanamam ben sensiz inan
Resimlerine bakıp çık gel diyorum
Kollarında mutlu olmak istiyorum
Aşkım Berkam seni çok seviyorum

Berka İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Berka isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Berka

Berka İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Berka isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Berka

Berka İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Berka isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Berka

Berka İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Berkay Şahin: Berkay Şahin, 29 Aralık 1981 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen Artvin, Arhavi’lidir. 1996 yılından beri annesiyle beraber İzmir’de yaşamıştır. 2009 yılından beri de istanbul’da yaşamaktadır. Albüm çalışmalarından önceleri,Bodrum, Antalya, Çeşme, Kuşadası gibi tatil beldelerinde belirli mekânlarda sahne aldı. 2010 yılında çıkan ilk albümü "Ele İnat" ile 'en iyi sanatçı' ödülüne layık görüldü. İkinci albümü "Aşk Sadece" 2012 yılında yayınlandı.2013 yılının sonlarında Berkay Şahin, futbolcu Cane...
  • Berkant Akgürgen: Müzik dünyasında Berkant olarak bilinen Berkant Akgürgen, 31 Aralık 1938 yılında Ankara’da Elmadağ ilçesine bağlı bir belde olan Hasanoğlan’da doğmuştur. Babası Hasan Akgürgen’in Köy Enstitüleri'ndeki görevi nedeniyle ilkokulu Hasanoğlan'da, orta okulu Bilecik’ de okur.Ortaokul sıralarında ilk olarak ağız mızıkası çalmaya başlar. Ankara Atatürk Lisesi'nden Denizli Lisesi'ne yatılı geçer. Denizli Lisesi'nde ağız mızıkasına devam ederken piyano dersleri ile piyano çalmaya başlar. Ankara'ya dönüp K...
Berka İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Berka ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Maceracı, Romantik, Girişken olmalarıdır.

Berka İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Berka ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kıskanç, Agresif olmalarıdır.

Berka isminin Notasyonları Nelerdir?

Berka isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
R: Rize
K: Kars
A: Adana

Berka Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
R: Rasim
K: Kadri
A: Ahmet

Berka isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
R: Romeo
K: Kilo
A: Alfa

Berka isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
R: Reis
K: Kalyon
A: Aydın

Berka İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Berka ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Berka ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Berka ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Berka İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.