İsim Arama

Batur İsminin Anlamı Nedir? Batur Ne Demek?

Batur ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Batur isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Batur isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Batur isminin anlamı nedir? Batur ne demek?

Batur isminin anlamı nedir?
  • Batur isminin cinsiyeti: Erkek
  • Batur isminin kökeni: Türkçe
  • Batur isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Batur ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Batur ismindeki harf sayısı: 5
  • Batur isminin rengi: Mavi
  • Batur isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Romantik, Modern, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Batur

Batur isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Batur ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Batur isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Batur İsmiyle Uyumlu İsimler

Batur İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Batsheva, Battzion, Batya, Batul

Batur İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Batırhan, Savtur, Mestur, Baturhan, Baturalp, Erbatur, Batıray, Batur, Battal, Batıcan

Batur ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Batur İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Batur İsmi Konulabilir Mi?

Batur isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Batur isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Batur İsmi Caiz Mi?

Batur ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Batur isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Batur İsminin Özellikleri

Batur isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Batur İsminin Sayı Analizi

Batur isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
T: 24
U: 25
R: 21

Batur isminin numerolojik değeri: 73

Batur İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Batur İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bütün mevsimlerim yine de seninle özeldi,
Aşk dolu zamanlar yaşayacağız
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Uzar gider ömrümüz
Rengarenk düşlerim oldun Ayferim

Batur İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Batur isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Batur

Batur İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Batur isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Batur

Batur İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Batur isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Batur

Batur İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Batur ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Batur İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Batur ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Canayakın, Misafirperver, Maceracı olmalarıdır.

Batur İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Batur ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Sessiz, Aceleci, Gaddar olmalarıdır.

Batur isminin Notasyonları Nelerdir?

Batur isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
T: Tokat
U: Uşak
R: Rize

Batur Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
T: Temel
U: Ufuk
R: Rasim

Batur isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
T: Tanfo
U: Uniform
R: Romeo

Batur isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
T: Turgut
U: Umman
R: Reis

Batur İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Batur ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Batur ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Batur ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Batur İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.