İsim Arama

Başer İsminin Anlamı Nedir? Başer Ne Demek?

Başer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Başer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Başer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Başer isminin anlamı nedir? Başer ne demek?

Başer isminin anlamı nedir?
  • Başer isminin cinsiyeti: Erkek
  • Başer isminin kökeni: Türkçe
  • Başer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Başer ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Başer ismindeki harf sayısı: 5
  • Başer isminin rengi: Mavi
  • Başer isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Çağdaş, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Başer

Başer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Başer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Başer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Başer İsmiyle Uyumlu İsimler

Başer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Başçık, Başak

Başer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Başer, Baştaş, Başhan, Baştugay, Başeğmez, Başok, Başkaynak, Başal, Baştuğ, Başman

Başer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Başer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Başer İsmi Konulabilir Mi?

Başer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Başer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Başer İsmi Caiz Mi?

Başer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Başer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Başer İsminin Özellikleri

Başer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Başer İsminin Sayı Analizi

Başer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
Ş: 23
E: 6
R: 21

Başer isminin numerolojik değeri: 53

Başer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Başer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu şehirden ıraklara gitme olur mu
Aşkı bana yeniden yaşatırsın diye
Şanslı günleri bana getirenimsin
Elimde ellerin olacak bir gün
Rengarenk baharlar hep senin olsun

Başer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Başer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Başer

Başer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Başer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Başer

Başer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Başer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Başer

Başer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Başer ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Başer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Başer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Üretken, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Başer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Başer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Korkak, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Başer isminin Notasyonları Nelerdir?

Başer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
Ş: Şırnak
E: Edirne
R: Rize

Başer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
Ş: Şaban
E: Ekrem
R: Rasim

Başer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
Ş:
E: Echo
R: Romeo

Başer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
Ş:
E: Engin
R: Reis

Başer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Başer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Başer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Başer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Başer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.