İsim Arama

Bartholomaios İsminin Anlamı Nedir? Bartholomaios Ne Demek?

Bartholomaios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Bartholomaios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Bartholomaios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bartholomaios isminin anlamı nedir? Bartholomaios ne demek?

Bartholomaios isminin anlamı nedir?
  • Bartholomaios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Bartholomaios isminin kökeni: Yunanca
  • Bartholomaios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bartholomaios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Bartholomaios ismindeki harf sayısı: 13
  • Bartholomaios isminin rengi: Mavi
  • Bartholomaios isminin nitelikeri: Sevimli, İnatçı, Komik, Romantik, Tez Canlı, Pozitif, Gösterişli, Uyumlu, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Bartholomaios

Bartholomaios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bartholomaios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Bartholomaios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu İsimler

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Lykaios, Aidoios, Bara, Baraka, Baria, Barika

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Soterios, Baranbilge, Aigidios, Barabas, Baran, Nektarios, Barkan, Macarios, Barjesus, Leontios

Bartholomaios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bartholomaios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bartholomaios İsmi Konulabilir Mi?

Bartholomaios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bartholomaios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bartholomaios İsmi Caiz Mi?

Bartholomaios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bartholomaios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bartholomaios İsminin Özellikleri

Bartholomaios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Bartholomaios İsminin Sayı Analizi

Bartholomaios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
A: 1
R: 21
T: 24
H: 10
O: 18
L: 15
O: 18
M: 16
A: 1
İ: 12
O: 18
S: 22

Bartholomaios isminin numerolojik değeri: 178

Bartholomaios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Bartholomaios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bilirsin bu gönlüm sana aittir
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Tam tamına sonsuza dek sevecek.
Her tarafta seni arar dururum çiçeğim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Lakin biraz bana gül artık yarim
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Mutluluğum yüzümün gülüşü sensin
Allaha inancını yitirme, her kötü güne sabret
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sanki yıllarca sen gel demişim

Bartholomaios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bartholomaios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bartholomaios

Bartholomaios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bartholomaios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bartholomaios

Bartholomaios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bartholomaios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bartholomaios

Bartholomaios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bartholomaios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bartholomaios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bartholomaios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Girişken, Maceracı, Canayakın, Sakin, Sırdaş, Yetenekli, Zeki, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Bartholomaios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bartholomaios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Agresif, Gaddar, Sessiz, Panik, İçine Kapanık, Obur, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Bartholomaios isminin Notasyonları Nelerdir?

Bartholomaios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
A: Adana
R: Rize
T: Tokat
H: Hatay
O: Ordu
L: Lüleburgaz
O: Ordu
M: Muş
A: Adana
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Bartholomaios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
H: Hasan
O: Osman
L: Lokum
O: Osman
M: Mehmet
A: Ahmet
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Bartholomaios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
H: Hotel
O: Oscar
L: Lima
O: Oscar
M: Mike
A: Alfa
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Bartholomaios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
H: Halat
O: Oruç
L: Levent
O: Oruç
M: Merih
A: Aydın
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Bartholomaios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bartholomaios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bartholomaios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bartholomaios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bartholomaios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.