İsim Arama

Azhara İsminin Anlamı Nedir? Azhara Ne Demek?

Azhara ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Azhara isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Azhara isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Azhara isminin anlamı nedir? Azhara ne demek?

Azhara isminin anlamı nedir?
  • Azhara isminin cinsiyeti: Kız
  • Azhara isminin kökeni: Arapça
  • Azhara isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Azhara ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Azhara ismindeki harf sayısı: 6
  • Azhara isminin rengi: Pembe
  • Azhara isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumsuz, Tez Canlı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Azhara

Azhara isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Azhara ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Azhara isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Azhara İsmiyle Uyumlu İsimler

Azhara İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Inara, Tamara, Dilara, Bara, Hadjara, Gulnara, Thara, Nigara, Samara, Mara

Azhara İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Uçkara, Erenkara, Bozkara, Kara, Azher, Taykara, Azhaire, Çaykara, Ara, Dara

Azhara ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Azhara İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Azhara İsmi Konulabilir Mi?

Azhara isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Azhara isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Azhara İsmi Caiz Mi?

Azhara ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Azhara isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Azhara İsminin Özellikleri

Azhara isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Azhara İsminin Sayı Analizi

Azhara isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Z: 29
H: 10
A: 1
R: 21
A: 1

Azhara isminin numerolojik değeri: 63

Azhara İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Azhara İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Zaman sensiz geçmiyor
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Azhara İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Azhara isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Azhara

Azhara İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Azhara isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Azhara

Azhara İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Azhara isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Azhara

Azhara İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Azhara ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Azhara İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Azhara ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Bilimsel, Sakin, Maceracı olmalarıdır.

Azhara İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Azhara ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hurafeci, Panik, Gaddar olmalarıdır.

Azhara isminin Notasyonları Nelerdir?

Azhara isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Z: Zonguldak
H: Hatay
A: Adana
R: Rize
A: Adana

Azhara Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Z: Zühtü
H: Hasan
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet

Azhara isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Z: Zulu
H: Hotel
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa

Azhara isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Z: Zuhal
H: Halat
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın

Azhara İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Azhara ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Azhara ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Azhara ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Azhara İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.