İsim Arama

Aybars İsminin Anlamı Nedir? Aybars Ne Demek?

Aybars ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aybars isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aybars isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aybars isminin anlamı nedir? Aybars ne demek?

Aybars isminin anlamı nedir?
  • Aybars isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Aybars isminin kökeni: Türkçe
  • Aybars isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aybars ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Aybars ismindeki harf sayısı: 6
  • Aybars isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Aybars isminin nitelikeri: İnatçı, Maceracı, Sevimli, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aybars

Aybars isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aybars ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Aybars isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aybars İsmiyle Uyumlu İsimler

Aybars İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ayber, Aybirgen, Aybet, Aybige, Aybanu, Aybegim, Aybeniz, Ayben, Aybüke, Aybüge

Aybars İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bars, Taypars, Ayboğa, Aybala, Börübars, Bekbars, Pars, Kızılpars, Baybars, Aybora

Aybars ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aybars İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aybars İsmi Konulabilir Mi?

Aybars isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aybars isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aybars İsmi Caiz Mi?

Aybars ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aybars isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aybars İsminin Özellikleri

Aybars isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aybars İsminin Sayı Analizi

Aybars isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
Y: 28
B: 2
A: 1
R: 21
S: 22

Aybars isminin numerolojik değeri: 75

Aybars İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Aybars İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ağlama yarim mutluluk yakın
Yıldırım gibi girdin gönlüme.
Ben senden başka hiç kimseyi sevemedim.
Ağlama yarim mutluluk yakın
Resimlerine bakıp hep hayaller kurdum
Sarılıp bana mutlu et beni artık

Aybars İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aybars isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aybars

Aybars İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aybars isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aybars

Aybars İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aybars isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aybars

Aybars İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aybars ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aybars İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aybars ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Gezgin, Sıcakkanlı, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Aybars İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aybars ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Geçmişte Yaşayan, Aşırı Duygusal, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Aybars isminin Notasyonları Nelerdir?

Aybars isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
Y: Yozgat
B: Bolu
A: Adana
R: Rize
S: Sinop

Aybars Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
Y: Yahya
B: Behçet
A: Ahmet
R: Rasim
S: Serhat

Aybars isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
Y: Yankee
B: Bravo
A: Alfa
R: Romeo
S: Sierra

Aybars isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
Y: Yılmaz
B: Burak
A: Aydın
R: Reis
S: Seydi

Aybars İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aybars ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aybars ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aybars ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aybars İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.