İsim Arama

Awais İsminin Anlamı Nedir? Awais Ne Demek?

Awais ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Awais isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Awais isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Awais isminin anlamı nedir? Awais ne demek?

Awais isminin anlamı nedir?
  • Awais isminin cinsiyeti: Erkek
  • Awais isminin kökeni: Arapça
  • Awais isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Awais ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Awais ismindeki harf sayısı: 5
  • Awais isminin rengi: Mavi
  • Awais isminin nitelikeri: İnatçı, Problemi, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Awais

Awais isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Awais ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Awais isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Awais İsmiyle Uyumlu İsimler

Awais İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thais, Lais

Awais İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Awais

Awais ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Awais İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Awais İsmi Konulabilir Mi?

Awais isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Awais isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Awais İsmi Caiz Mi?

Awais ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Awais isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Awais İsminin Özellikleri

Awais isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Awais İsminin Sayı Analizi

Awais isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
: 0
A: 1
İ: 12
S: 22

Awais isminin numerolojik değeri: 36

Awais İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Awais İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
www.akrostissiirler.com
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Serhat Gülseren

Awais İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Awais isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Awais

Awais İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Awais isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Awais

Awais İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Awais isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Awais

Awais İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Awais ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Awais İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Awais ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yardımsever, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Awais İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Awais ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayalci, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Awais isminin Notasyonları Nelerdir?

Awais isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
W:
A: Adana
İ: İzmir
S: Sinop

Awais Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
W: İki Ve
A: Ahmet
İ: İrfan
S: Serhat

Awais isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
W: Whiskey
A: Alfa
İ:
S: Sierra

Awais isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
W: İki Ve
A: Aydın
İ: İstif
S: Seydi

Awais İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Awais ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Awais ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Awais ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Awais İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.