İsim Arama

Attis İsminin Anlamı Nedir? Attis Ne Demek?

Attis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Attis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Attis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Attis isminin anlamı nedir? Attis ne demek?

Attis isminin anlamı nedir?
  • Attis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Attis isminin kökeni: Yunanca
  • Attis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Attis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Attis ismindeki harf sayısı: 5
  • Attis isminin rengi: Mavi
  • Attis isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Attis

Attis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Attis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Attis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Attis İsmiyle Uyumlu İsimler

Attis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Metis, Clematis, Myrtis

Attis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Attila, Stamatis, Panagiotis, Attis, Eustis, Fotis, Otis

Attis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Attis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Attis İsmi Konulabilir Mi?

Attis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Attis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Attis İsmi Caiz Mi?

Attis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Attis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Attis İsminin Özellikleri

Attis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Attis İsminin Sayı Analizi

Attis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
T: 24
İ: 12
S: 22

Attis isminin numerolojik değeri: 83

Attis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Attis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
Tek tanem inan çok sevdim ben seni
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Attis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Attis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Attis

Attis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Attis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Attis

Attis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Attis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Attis

Attis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Attis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Attis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Attis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Attis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Attis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Attis isminin Notasyonları Nelerdir?

Attis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
T: Tokat
İ: İzmir
S: Sinop

Attis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
T: Temel
İ: İrfan
S: Serhat

Attis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
T: Tanfo
İ:
S: Sierra

Attis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
T: Turgut
İ: İstif
S: Seydi

Attis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Attis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Attis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Attis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Attis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.