İsim Arama

Atallah İsminin Anlamı Nedir? Atallah Ne Demek?

Atallah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Atallah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Atallah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Atallah isminin anlamı nedir? Atallah ne demek?

Atallah isminin anlamı nedir?
  • Atallah isminin cinsiyeti: Erkek
  • Atallah isminin kökeni: Arapça
  • Atallah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Atallah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Atallah ismindeki harf sayısı: 7
  • Atallah isminin rengi: Mavi
  • Atallah isminin nitelikeri: İnatçı, Romantik, Gösterişli, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Atallah

Atallah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Atallah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Atallah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Atallah İsmiyle Uyumlu İsimler

Atallah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Akilah, Eglah, Atalanta, Leilah, Beulah, Zillah, Kalilah, Delilah, Fadilah, Kamilah

Atallah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ruhullah, Atay, Atallah, Ayetullah, Selâmullah, Cemalullah, Ataroth-Addar, Ataün, Nurullah, Veliyullah

Atallah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Atallah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Atallah İsmi Konulabilir Mi?

Atallah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Atallah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Atallah İsmi Caiz Mi?

Atallah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Atallah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Atallah İsminin Özellikleri

Atallah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Atallah İsminin Sayı Analizi

Atallah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
T: 24
A: 1
L: 15
L: 15
A: 1
H: 10

Atallah isminin numerolojik değeri: 67

Atallah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Atallah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Lütfettin sende sevdin çok beni
Lütfettin sende sevdin çok beni
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,

Atallah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Atallah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Atallah

Atallah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Atallah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Atallah

Atallah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Atallah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Atallah

Atallah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Atallah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Atallah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Atallah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Canayakın, Yetenekli, Sakin olmalarıdır.

Atallah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Atallah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sessiz, Obur, Panik olmalarıdır.

Atallah isminin Notasyonları Nelerdir?

Atallah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
T: Tokat
A: Adana
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
A: Adana
H: Hatay

Atallah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
T: Temel
A: Ahmet
L: Lokum
L: Lokum
A: Ahmet
H: Hasan

Atallah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
T: Tanfo
A: Alfa
L: Lima
L: Lima
A: Alfa
H: Hotel

Atallah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
T: Turgut
A: Aydın
L: Levent
L: Levent
A: Aydın
H: Halat

Atallah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Atallah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Atallah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Atallah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Atallah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.