İsim Arama

Asthik İsminin Anlamı Nedir? Asthik Ne Demek?

Asthik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Asthik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Asthik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Asthik isminin anlamı nedir? Asthik ne demek?

Asthik isminin anlamı nedir?
  • Asthik isminin cinsiyeti: Kız
  • Asthik isminin kökeni: Ermenice
  • Asthik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Asthik ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Asthik ismindeki harf sayısı: 6
  • Asthik isminin rengi: Pembe
  • Asthik isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Romantik, Tez Canlı, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Asthik

Asthik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Asthik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Asthik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Asthik İsmiyle Uyumlu İsimler

Asthik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Astra, Asthik, Astera, Astrea

Asthik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Lahik, Astro

Asthik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Asthik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Asthik İsmi Konulabilir Mi?

Asthik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Asthik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Asthik İsmi Caiz Mi?

Asthik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Asthik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Asthik İsminin Özellikleri

Asthik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Asthik İsminin Sayı Analizi

Asthik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
T: 24
H: 10
İ: 12
K: 14

Asthik isminin numerolojik değeri: 83

Asthik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Asthik İsmi İle Akrostiş Şiirler

A radan yıllar geçse de sevgilim olacaksın
Sana ait bir yüreğim vardır inan yarim
Tarih tekerrürden ibaret olsa keşke
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
İnadına sana aşık olmuşum ben
Kollarımı sevdaya seninle açtım

Asthik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Asthik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Asthik

Asthik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Asthik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Asthik

Asthik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Asthik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Asthik

Asthik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Asthik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Asthik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Asthik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Canayakın, Sakin, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Asthik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Asthik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Sessiz, Panik, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Asthik isminin Notasyonları Nelerdir?

Asthik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
T: Tokat
H: Hatay
İ: İzmir
K: Kars

Asthik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
T: Temel
H: Hasan
İ: İrfan
K: Kadri

Asthik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
T: Tanfo
H: Hotel
İ:
K: Kilo

Asthik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
T: Turgut
H: Halat
İ: İstif
K: Kalyon

Asthik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Asthik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Asthik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Asthik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Asthik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.