İsim Arama

Asklepios İsminin Anlamı Nedir? Asklepios Ne Demek?

Asklepios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Asklepios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Asklepios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Asklepios isminin anlamı nedir? Asklepios ne demek?

Asklepios isminin anlamı nedir?
  • Asklepios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Asklepios isminin kökeni: Yunanca
  • Asklepios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Asklepios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Asklepios ismindeki harf sayısı: 9
  • Asklepios isminin rengi: Mavi
  • Asklepios isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Hayalperest, Gösterişli, Çalışkan, Haylaz, Yaramaz, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Asklepios

Asklepios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Asklepios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Asklepios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Asklepios İsmiyle Uyumlu İsimler

Asklepios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aidoios, Lykaios

Asklepios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Soterios, Porphyrios, Asklepios, Aigidios, Anatolios, Dareios, Bartholomaios, Makarios, Demetrios, Eutropios

Asklepios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Asklepios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Asklepios İsmi Konulabilir Mi?

Asklepios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Asklepios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Asklepios İsmi Caiz Mi?

Asklepios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Asklepios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Asklepios İsminin Özellikleri

Asklepios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Asklepios İsminin Sayı Analizi

Asklepios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
K: 14
L: 15
E: 6
P: 20
İ: 12
O: 18
S: 22

Asklepios isminin numerolojik değeri: 130

Asklepios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Asklepios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Kaç gün geçti, kaç ay kaç yıl saymadım
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En büyük sevdam sensin ey yarim
Prenseslerden bile daha güzelsin
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Asklepios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Asklepios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Asklepios

Asklepios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Asklepios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Asklepios

Asklepios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Asklepios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Asklepios

Asklepios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Asklepios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Asklepios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Asklepios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Romantik, Yetenekli, Duygusal, Özgüvenli, Enerjik, Sırdaş olmalarıdır.

Asklepios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Asklepios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Kıskanç, Obur, Gereksiz İnatçı, Kendini Beğenmiş, Kırılgan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Asklepios isminin Notasyonları Nelerdir?

Asklepios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
K: Kars
L: Lüleburgaz
E: Edirne
P: Polatlı
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Asklepios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
K: Kadri
L: Lokum
E: Ekrem
P: Poyraz
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Asklepios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
K: Kilo
L: Lima
E: Echo
P: Papa
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Asklepios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
K: Kalyon
L: Levent
E: Engin
P: Poyraz
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Asklepios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Asklepios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Asklepios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Asklepios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Asklepios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.