İsim Arama

Asiye İsminin Anlamı Nedir? Asiye Ne Demek?

Asiye ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Asiye isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Asiye isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Asiye isminin anlamı nedir? Asiye ne demek?

Asiye isminin anlamı nedir?
  • Asiye isminin cinsiyeti: Kız
  • Asiye isminin kökeni: Arapça
  • Asiye isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Asiye ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Asiye ismindeki harf sayısı: 5
  • Asiye isminin rengi: Pembe
  • Asiye isminin nitelikeri: İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Maceracı, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Asiye

Asiye isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Asiye ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Asiye isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Asiye İsmiyle Uyumlu İsimler

Asiye İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Asima, Remziye, Asile, Seyfiye, Ramiye, Şaziye, Ünsiye, Fecriye, Sevdiye, Saniye

Asiye İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Asim, Asif, Asiel, Asid, Sariye, Asil

Asiye ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Asiye İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Asiye İsmi Konulabilir Mi?

Asiye isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Asiye isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Asiye İsmi Caiz Mi?

Asiye ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Asiye isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Asiye İsminin Özellikleri

Asiye isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Asiye İsminin Sayı Analizi

Asiye isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
S: 22
İ: 12
Y: 28
E: 6

Asiye isminin numerolojik değeri: 69

Asiye İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Asiye İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlasana sana sözler değil sen gereklisin
Serhat Ertaş
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Yüreğimin gizemli yarisin Akay
En çok istediğim sensin sevdiğim

Asiye İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Asiye isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Asiye

Asiye İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Asiye isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Asiye

Asiye İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Asiye isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Asiye

Asiye İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Asiye ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Asiye İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Asiye ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Espirili, Enerjik, Gezgin, Duygusal olmalarıdır.

Asiye İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Asiye ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Asiye isminin Notasyonları Nelerdir?

Asiye isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
Y: Yozgat
E: Edirne

Asiye Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
Y: Yahya
E: Ekrem

Asiye isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
S: Sierra
İ:
Y: Yankee
E: Echo

Asiye isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
Y: Yılmaz
E: Engin

Asiye İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Asiye ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Asiye ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Asiye ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Asiye İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 3 yorum yapılmıştır.

Asiye
10.03.2018

Bence benim ismim kullanılır.

Berrin Taşçı
08.12.2017

Ne demek istediniz.

Pelin
09.01.2017

Anlamadım.