İsim Arama

Artemia İsminin Anlamı Nedir? Artemia Ne Demek?

Artemia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Artemia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Artemia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Artemia isminin anlamı nedir? Artemia ne demek?

Artemia isminin anlamı nedir?
  • Artemia isminin cinsiyeti: Kız
  • Artemia isminin kökeni: Yunanca
  • Artemia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Artemia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Artemia ismindeki harf sayısı: 7
  • Artemia isminin rengi: Pembe
  • Artemia isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Romantik, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Artemia

Artemia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Artemia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Artemia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Artemia İsmiyle Uyumlu İsimler

Artemia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Artemis, Lamia, Hermia, Artemus, Evfemia, Laodamia, Yasmia, Samia, Artemia, Eufemia

Artemia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Artun, Artuş, Artemesio, Artavazs, Artut, Artur, Artan, Artem, Artaş, Artık

Artemia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Artemia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Artemia İsmi Konulabilir Mi?

Artemia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Artemia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Artemia İsmi Caiz Mi?

Artemia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Artemia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Artemia İsminin Özellikleri

Artemia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Artemia İsminin Sayı Analizi

Artemia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
T: 24
E: 6
M: 16
İ: 12
A: 1

Artemia isminin numerolojik değeri: 81

Artemia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Artemia İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
En çok istediğim sensin sevdiğim
Maziyi unutur mutlu oluruz
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Artemia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Artemia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Artemia

Artemia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Artemia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Artemia

Artemia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Artemia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Artemia

Artemia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Artemia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Artemia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Artemia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Canayakın, Duygusal, Zeki, Enerjik olmalarıdır.

Artemia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Artemia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan olmalarıdır.

Artemia isminin Notasyonları Nelerdir?

Artemia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
T: Tokat
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
A: Adana

Artemia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
A: Ahmet

Artemia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
E: Echo
M: Mike
İ:
A: Alfa

Artemia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
A: Aydın

Artemia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Artemia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Artemia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Artemia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Artemia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.