İsim Arama

Artan İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Artan isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Artan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Artan isminin anlamı nedir? Artan ne demek?

  • Artan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Artan isminin kökeni: Türkçe
  • Artan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Artan ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Artan ismindeki harf sayısı: 5
  • Artan isminin rengi: Mavi
  • Artan isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Romantik, Misafirperver

Artan İsminin Anlamı Nedir? Artan Ne Demek?

Artan isminin anlamı nedir?

Artan İsminin Analizi

Artan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Artan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Artan İsminin Harf ve Sayı Analizi

Artan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Artan İsmiyle Uyumlu İsimler

Artan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Beritan, Nurtan, Sultan, Dilsitan, Artemis, Artemisiaart, Gültan, Artemia, Özaytan, Aysultan

Artan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Oğultan, Datan, Oğuztan, Uraltan, Aytan, Oktan, Öztan, Taştan, Akıntan, Gençtan

Artan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Artan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Artan İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Artan ismi kuranda Geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Artan İsmi Konulabilir Mi?

Artan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Artan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Artan İsmi Caiz Mi?

Artan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Artan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Artan İsminin Diyanetteki Anlamı

Artan isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Artan isminin anlamı: 1. Yarar, fayda. 2. Üstünlük, meziyet, nitelik.

Artan İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Artan ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Artan ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Artan ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Artan ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Artan İsminin Özellikleri

Artan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Artan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Artan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ağlıyor gözlerim bakmaz kimseye,
Rengarenk bir bahara çok az zamanımız var
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Ağlıyor gözlerim bakmaz kimseye,
Neden, niçin diye sorma bana,

Artan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Artan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Artan

Artan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Artan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Artan

Artan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Artan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Artan

Artan İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Artan isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Artan isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Artan isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Artan isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Artan isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Artan isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Artan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Artan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Artan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Artan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Canayakın, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Artan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Artan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sessiz, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Artan isminin Notasyonları Nelerdir?

Artan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
T: Tokat
A: Adana
N: Niğde

Artan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
T: Temel
A: Ahmet
N: Nizam

Artan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
T: Tanfo
A: Alfa
N: November

Artan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
T: Turgut
A: Aydın
N: Neptün

Artan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Artan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Artan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Artan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Artan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

artan isminin numerolojisi, artan isminin enerjisi, artan isminin arapça yazlışı, artan isminin hikayesi, artan isminin burcu, artan isminin uğurlu sayısı, artan isminin ebced değeri, artan isminin rengi, artan isminin harf analizi