İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Arif İsminin Anlamı

 • Arif isminin cinsiyeti: Erkek
 • Arif isminin kökeni: Arapça
 • Arif isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Arif ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Arif ismindeki harf sayısı: 4
 • Arif isminin rengi: Mavi

Arif İsminin Anlamı Nedir?

Arif isminin anlamı nedir, Arif ne demektir, Arif ne anlama gelir, Arif manası nedir?

Arif İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Arif ismi kuranda geçiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Arif İsmi Konulabilir Mi?

Arif ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Arif isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Arif İsmi Caiz Mi?

Arif ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Arif isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Arif İsminin Analizi

Arif isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Arif ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.

Arif İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Arif İsminin Özellikleri

Arif isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Arif İsminin Numerolojisi

Arif isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
İ: 12
F: 7

Arif isminin numerolojik değeri: 41

Arif İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Arif İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Resimlerine dön gel artık yarim derim
İçimde umut aşkımsın ey yar
Fikrimin ve düşlerimin en kuytusunda.

Arif İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Arif isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Arif İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Arif isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Arif İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Arif isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Arif İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Arif Dino: Arif Dino, 1893'de İstanbul'da doğmuştur. Arnavut kökenli ailesinde çok sayıda yazar, ressam, karikatürist ve gazeteci olan bir ailenin fertlerinden b...
 • Arif Erkin Güzelbeyoğlu: Arif Erkin Güzelbeyoğlu 1935 yılında Gaziantep'de dünyaya gelmiştir. Güzelbeyzade adlı bir Türkmen boyundan gelen soyadı Güzelbeyoğlu olarak Türkçeleş...
 • Arif Mardin: Arif Mardin, değişik müzik türlerinde çok sayıda sanatçının piyasaya çıkmasına önayak olmuş olan başarılı prodüktör. 15 Mart 1932'de, içlerinde diplom...
 • Arif Nihat Asya: Türk Edebiyat Tarihi'nde "Bayrak Şairi" Olarak tanınır. Arif Nihahinde İstanbul Çatalca'da İnceğiz Köyü'nde doğmuştur. Babası Tokatlı Zîver Efendi, An...
 • Arif Pamuk: Hemen her evde bulunanYâsin cüzü ve şifalı bitkiler kitabının yazarıdır.Arif Pamuk, 1945 senesinde Giresun/Alucra ilçesine bağlı Yükselen köyünde doğm...
 • Arif Sağ: Milletvekilliği görevi de yapmış olan Türk müziğinin usta yorumcusu, bağlama virtüözü. Arif Sağ, 1945 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesi Dağlı Köyü'nde ...
 • Arif Sami Toker: Arif Sami Toker, 14 Nisan 1926 tarihinde Gelibolu`da doğmuştur. Daha sonra İstanbul'la taşınan babası Şükrü Bey, annesi Hanife Nimet hanımla beraber ç...
 • Arif Susam: İstanbul konservatuarı klasik batı müziği bölümünde yatılı olarak sekiz yıl öğrenim gördü. Piyano, sibemol klarnet, alto saksafon, tenor saksafon sana...
 • Arif Verimli: Arif Verimli, 1 Haziran 1954 tarihinde Antalya'da ailesinin 4. çocuğu olarak doğmuştur. İlkokulu Antalya'da Namık Kemal İlkokulunda, Ortaokul ve Lisey...
Arif İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Arif Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
İ: İrfan
F: Fatih

Arif İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Arif isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
İ: İstif
F: Felenk

Arif İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Arif isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
İ:
F: Foxtrot

Arif İsminin TDK Notasyonu

Arif isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
İ: İzmir
F: Fatsa

Arif İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Arif ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Arif ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Arif ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Arif İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.