İsim Arama

Argana İsminin Anlamı Nedir? Argana Ne Demek?

Argana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Argana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Argana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Argana isminin anlamı nedir? Argana ne demek?

Argana isminin anlamı nedir?
  • Argana isminin cinsiyeti: Kız
  • Argana isminin kökeni: Türkçe
  • Argana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Argana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Argana ismindeki harf sayısı: 6
  • Argana isminin rengi: Pembe
  • Argana isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Tembel, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Argana

Argana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Argana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Argana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Argana İsmiyle Uyumlu İsimler

Argana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Triana, Eleana, Katriana, Tuvana, Argana, Yana, Matana, Thana, Farhana, Eviana

Argana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Arguç, Mattana, Argu, Argüder, Argın, Argişti, Argyros, Argo, Argam, Argun

Argana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Argana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Argana İsmi Konulabilir Mi?

Argana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Argana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Argana İsmi Caiz Mi?

Argana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Argana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Argana İsminin Özellikleri

Argana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Argana İsminin Sayı Analizi

Argana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
G: 8
A: 1
N: 17
A: 1

Argana isminin numerolojik değeri: 49

Argana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Argana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Argana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Argana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Argana

Argana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Argana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Argana

Argana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Argana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Argana

Argana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Argana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Argana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Argana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Hırslı, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Argana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Argana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Sır Saklayamayan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Argana isminin Notasyonları Nelerdir?

Argana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
G: Giresin
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Argana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
G: Galip
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Argana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
G: Golf
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Argana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
G: Gabya
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Argana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Argana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Argana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Argana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Argana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.