İsim Arama

Areta İsminin Anlamı Nedir? Areta Ne Demek?

Areta ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Areta isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Areta isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Areta isminin anlamı nedir? Areta ne demek?

Areta isminin anlamı nedir?
  • Areta isminin cinsiyeti: Kız
  • Areta isminin kökeni: Arapça
  • Areta isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Areta ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Areta ismindeki harf sayısı: 5
  • Areta isminin rengi: Pembe
  • Areta isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Çalışkan, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Areta

Areta isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Areta ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Areta isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Areta İsmiyle Uyumlu İsimler

Areta İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aretina, Arete, Yelysaveta, Nikoleta, Aretas, Margareta, Admeta, Rheta, Cleta, Areta

Areta İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ares, Arel, Arek, Aren, Arer, Areli, Areg, Aref

Areta ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Areta İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Areta İsmi Konulabilir Mi?

Areta isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Areta isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Areta İsmi Caiz Mi?

Areta ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Areta isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Areta İsminin Özellikleri

Areta isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Areta İsminin Sayı Analizi

Areta isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
E: 6
T: 24
A: 1

Areta isminin numerolojik değeri: 53

Areta İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Areta İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Tek aşkım sensin demek hakkımdır
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Areta İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Areta isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Areta

Areta İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Areta isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Areta

Areta İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Areta isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Areta

Areta İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Areta ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Areta İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Areta ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Duygusal, Canayakın olmalarıdır.

Areta İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Areta ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Sessiz olmalarıdır.

Areta isminin Notasyonları Nelerdir?

Areta isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
E: Edirne
T: Tokat
A: Adana

Areta Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
E: Ekrem
T: Temel
A: Ahmet

Areta isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
E: Echo
T: Tanfo
A: Alfa

Areta isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
E: Engin
T: Turgut
A: Aydın

Areta İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Areta ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Areta ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Areta ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Areta İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.