İsim Arama

Ardelis İsminin Anlamı Nedir? Ardelis Ne Demek?

Ardelis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ardelis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ardelis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ardelis isminin anlamı nedir? Ardelis ne demek?

Ardelis isminin anlamı nedir?
  • Ardelis isminin cinsiyeti: Kız
  • Ardelis isminin kökeni: Yunanca
  • Ardelis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ardelis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ardelis ismindeki harf sayısı: 7
  • Ardelis isminin rengi: Pembe
  • Ardelis isminin nitelikeri: İnatçı, Komik, Agresif, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ardelis

Ardelis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ardelis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Ardelis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ardelis İsmiyle Uyumlu İsimler

Ardelis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dalis, Phylis, Amaryllis, Doralis, Philis, Ardelis, Damalis, Ardice, Elis, Melis

Ardelis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ardan, Selis, Aristotelis, Ardıl, Apostolis, Salis, Ardil, Ardon, Ardıç, Ardahan

Ardelis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ardelis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ardelis İsmi Konulabilir Mi?

Ardelis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ardelis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ardelis İsmi Caiz Mi?

Ardelis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ardelis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ardelis İsminin Özellikleri

Ardelis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Ardelis İsminin Sayı Analizi

Ardelis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
R: 21
D: 5
E: 6
L: 15
İ: 12
S: 22

Ardelis isminin numerolojik değeri: 82

Ardelis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Ardelis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Rengarenk hayallerimiz vardı
Derdime dermanım sensin ey yar
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Leyla mecnun kıskandı bizi
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Ardelis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ardelis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ardelis

Ardelis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ardelis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ardelis

Ardelis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ardelis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ardelis

Ardelis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ardelis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ardelis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ardelis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Maceracı, Güçlü, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Ardelis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ardelis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Gaddar, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Ardelis isminin Notasyonları Nelerdir?

Ardelis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
R: Rize
D: Denizli
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop

Ardelis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
R: Rasim
D: Davut
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat

Ardelis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
R: Romeo
D: Delta
E: Echo
L: Lima
İ:
S: Sierra

Ardelis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
R: Reis
D: Deniz
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi

Ardelis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ardelis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ardelis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ardelis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ardelis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.