İsim Arama

Antipas İsminin Anlamı Nedir? Antipas Ne Demek?

Antipas ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Antipas isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Antipas isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Antipas isminin anlamı nedir? Antipas ne demek?

Antipas isminin anlamı nedir?
  • Antipas isminin cinsiyeti: Erkek
  • Antipas isminin kökeni: İbranice
  • Antipas isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Antipas ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Antipas ismindeki harf sayısı: 7
  • Antipas isminin rengi: Mavi
  • Antipas isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Romantik, Yaramaz, Haylaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Antipas

Antipas isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Antipas ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Antipas isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Antipas İsmiyle Uyumlu İsimler

Antipas İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Antigone, Antothijah, Antje, Antea, Anthia, Antiope, Anthea, Anteia, Anticlea

Antipas İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Anthos, Antinoüs, Antilochus, Ant, Antioco, Antero, Antichrist, Antipas

Antipas ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Antipas İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Antipas İsmi Konulabilir Mi?

Antipas isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Antipas isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Antipas İsmi Caiz Mi?

Antipas ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Antipas isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Antipas İsminin Özellikleri

Antipas isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Antipas İsminin Sayı Analizi

Antipas isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
T: 24
İ: 12
P: 20
A: 1
S: 22

Antipas isminin numerolojik değeri: 97

Antipas İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Antipas İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkı senin yüreğinde tattım ben
Nacizane kalbini istesem..
Tek bir taşa değil yüreği sever misin sen
İlk kez sevdiğim kadın sen oldun
Prenseslerden bile daha güzelsin
Aşkı senin yüreğinde tattım ben
Süleyman Celep

Antipas İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Antipas isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Antipas

Antipas İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Antipas isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Antipas

Antipas İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Antipas isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Antipas

Antipas İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Antipas ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Antipas İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Antipas ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Enerjik, Özgüvenli, Espirili olmalarıdır.

Antipas İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Antipas ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Kırılgan, Kendini Beğenmiş, Baskıcı olmalarıdır.

Antipas isminin Notasyonları Nelerdir?

Antipas isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
İ: İzmir
P: Polatlı
A: Adana
S: Sinop

Antipas Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
İ: İrfan
P: Poyraz
A: Ahmet
S: Serhat

Antipas isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
T: Tanfo
İ:
P: Papa
A: Alfa
S: Sierra

Antipas isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
İ: İstif
P: Poyraz
A: Aydın
S: Seydi

Antipas İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Antipas ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Antipas ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Antipas ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Antipas İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.