İsim Arama

Antigone İsminin Anlamı Nedir? Antigone Ne Demek?

Antigone ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Antigone isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Antigone isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Antigone isminin anlamı nedir? Antigone ne demek?

Antigone isminin anlamı nedir?
  • Antigone isminin cinsiyeti: Kız
  • Antigone isminin kökeni: Yunanca
  • Antigone isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Antigone ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Antigone ismindeki harf sayısı: 8
  • Antigone isminin rengi: Pembe
  • Antigone isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Romantik, Yaramaz, Tembel, Pozitif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Antigone

Antigone isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Antigone ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Antigone isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Antigone İsmiyle Uyumlu İsimler

Antigone İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jone, Abellone, Anticlea, Antea, Anemone, Antothijah, Antigone, Anthia, Anthea, Hermione

Antigone İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Antinoüs, Antipas, Antero, Ant, Agatone, Antioco, Tyrone, Antichrist, Anthos, Shone

Antigone ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Antigone İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Antigone İsmi Konulabilir Mi?

Antigone isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Antigone isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Antigone İsmi Caiz Mi?

Antigone ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Antigone isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Antigone İsminin Özellikleri

Antigone isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Antigone İsminin Sayı Analizi

Antigone isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
T: 24
İ: 12
G: 8
O: 18
N: 17
E: 6

Antigone isminin numerolojik değeri: 103

Antigone İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Antigone İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Gönlümü vermişim ona
Onur Ayva
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
En çok istediğim sensin sevdiğim

Antigone İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Antigone isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Antigone

Antigone İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Antigone isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Antigone

Antigone İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Antigone isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Antigone

Antigone İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Antigone ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Antigone İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Antigone ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Enerjik, Hırslı, Sırdaş, Duygusal olmalarıdır.

Antigone İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Antigone ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Kırılgan, Sır Saklayamayan, İçine Kapanık, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Antigone isminin Notasyonları Nelerdir?

Antigone isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
İ: İzmir
G: Giresin
O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne

Antigone Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
İ: İrfan
G: Galip
O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem

Antigone isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
T: Tanfo
İ:
G: Golf
O: Oscar
N: November
E: Echo

Antigone isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
İ: İstif
G: Gabya
O: Oruç
N: Neptün
E: Engin

Antigone İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Antigone ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Antigone ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Antigone ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Antigone İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.