İsim Arama

Anthia İsminin Anlamı Nedir? Anthia Ne Demek?

Anthia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Anthia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Anthia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Anthia isminin anlamı nedir? Anthia ne demek?

Anthia isminin anlamı nedir?
  • Anthia isminin cinsiyeti: Kız
  • Anthia isminin kökeni: Yunanca
  • Anthia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Anthia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Anthia ismindeki harf sayısı: 6
  • Anthia isminin rengi: Pembe
  • Anthia isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Romantik, Tez Canlı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Anthia

Anthia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Anthia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Anthia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Anthia İsmiyle Uyumlu İsimler

Anthia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Matthia, Philadelphia, Apphia, Antothijah, Xanthia, Corinthia, Thia, Antigone, Anticlea, Cynthia

Anthia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Antero, Antichrist, Antinoüs, Antipas, Ant, Antilochus, Anthos, Antioco, Ahia, Shia

Anthia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Anthia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Anthia İsmi Konulabilir Mi?

Anthia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Anthia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Anthia İsmi Caiz Mi?

Anthia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Anthia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Anthia İsminin Özellikleri

Anthia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Anthia İsminin Sayı Analizi

Anthia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
T: 24
H: 10
İ: 12
A: 1

Anthia isminin numerolojik değeri: 65

Anthia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Anthia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Tek emelim vardı Yarim olmandı
Hasretim bitene kadar elimi tutmazsan
İçimi ısıtan bir buruk keder.
Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor

Anthia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Anthia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Anthia

Anthia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Anthia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Anthia

Anthia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Anthia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Anthia

Anthia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Anthia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Anthia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Anthia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sakin, Enerjik olmalarıdır.

Anthia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Anthia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Panik, Kırılgan olmalarıdır.

Anthia isminin Notasyonları Nelerdir?

Anthia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay
İ: İzmir
A: Adana

Anthia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan
İ: İrfan
A: Ahmet

Anthia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
T: Tanfo
H: Hotel
İ:
A: Alfa

Anthia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat
İ: İstif
A: Aydın

Anthia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Anthia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Anthia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Anthia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Anthia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.