İsim Arama

Antero İsminin Anlamı Nedir? Antero Ne Demek?

Antero ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Antero isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Antero isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Antero isminin anlamı nedir? Antero ne demek?

Antero isminin anlamı nedir?
  • Antero isminin cinsiyeti: Erkek
  • Antero isminin kökeni: Yunanca
  • Antero isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Antero ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Antero ismindeki harf sayısı: 6
  • Antero isminin rengi: Mavi
  • Antero isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Romantik, Çalışkan, Komik, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Antero

Antero isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Antero ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.

Antero isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Antero İsmiyle Uyumlu İsimler

Antero İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Anticlea, Anthea, Antea, Anteia, Antigone, Antothijah, Anthia, Antje, Antiope

Antero İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Antilochus, Antinoüs, Calogero, Antioco, Hero, Antipas, Antichrist, Pero, Zero, Anthos

Antero ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Antero İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Antero İsmi Konulabilir Mi?

Antero isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Antero isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Antero İsmi Caiz Mi?

Antero ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Antero isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Antero İsminin Özellikleri

Antero isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Antero İsminin Sayı Analizi

Antero isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
T: 24
E: 6
R: 21
O: 18

Antero isminin numerolojik değeri: 87

Antero İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Antero İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık denen kelime düşmedi hiç kalemimden
Ne olur artık bir daha beni sensiz bırakma
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Eninde sonunda benim olacaksın
Rüzgar alıp kokunu bana getirsin.
Onurunla yürü zorlukları yen

Antero İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Antero isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Antero

Antero İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Antero isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Antero

Antero İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Antero isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Antero

Antero İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Antero ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Antero İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Antero ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Duygusal, Maceracı, Sırdaş olmalarıdır.

Antero İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Antero ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık olmalarıdır.

Antero isminin Notasyonları Nelerdir?

Antero isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
T: Tokat
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu

Antero Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
T: Temel
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman

Antero isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
T: Tanfo
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar

Antero isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
T: Turgut
E: Engin
R: Reis
O: Oruç

Antero İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Antero ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Antero ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Antero ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Antero İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.