İsim Arama

Annys İsminin Anlamı Nedir? Annys Ne Demek?

Annys ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Annys isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Annys isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Annys isminin anlamı nedir? Annys ne demek?

Annys isminin anlamı nedir?
  • Annys isminin cinsiyeti: Kız
  • Annys isminin kökeni: Yunanca
  • Annys isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Annys ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Annys ismindeki harf sayısı: 5
  • Annys isminin rengi: Pembe
  • Annys isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Maceracı, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Annys

Annys isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Annys ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Annys isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Annys İsmiyle Uyumlu İsimler

Annys İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Annikki, Anny, Anniah, Annastasia, Annys, Anni

Annys İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Annas, Annak

Annys ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Annys İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Annys İsmi Konulabilir Mi?

Annys isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Annys isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Annys İsmi Caiz Mi?

Annys ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Annys isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Annys İsminin Özellikleri

Annys isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Annys İsminin Sayı Analizi

Annys isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
N: 17
Y: 28
S: 22

Annys isminin numerolojik değeri: 85

Annys İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Annys İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Nefise Neriman Çelebi
Nefise Neriman Çelebi
Yarınlarında görmesende beni
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Annys İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Annys isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Annys

Annys İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Annys isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Annys

Annys İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Annys isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Annys

Annys İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Annys ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Annys İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Annys ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Gezgin, Espirili olmalarıdır.

Annys İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Annys ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı olmalarıdır.

Annys isminin Notasyonları Nelerdir?

Annys isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
N: Niğde
Y: Yozgat
S: Sinop

Annys Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
N: Nizam
Y: Yahya
S: Serhat

Annys isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
N: November
Y: Yankee
S: Sierra

Annys isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
N: Neptün
Y: Yılmaz
S: Seydi

Annys İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Annys ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Annys ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Annys ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Annys İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.