İsim Arama

Anisim İsminin Anlamı Nedir? Anisim Ne Demek?

Anisim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Anisim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Anisim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Anisim isminin anlamı nedir? Anisim ne demek?

Anisim isminin anlamı nedir?
  • Anisim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Anisim isminin kökeni: Yunanca
  • Anisim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Anisim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Anisim ismindeki harf sayısı: 6
  • Anisim isminin rengi: Mavi
  • Anisim isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Yaramaz, Dürüst, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Anisim

Anisim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Anisim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Anisim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Anisim İsmiyle Uyumlu İsimler

Anisim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülsim, Aniki, Mevsim, Anife, Aysim, Anise, Nursim, Sim, Aniko, Anichka

Anisim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jasim, Nasim, Nissim, Aniam, Besim, Asim, Aniol, Kesim, Kassim, Vesim

Anisim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Anisim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Anisim İsmi Konulabilir Mi?

Anisim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Anisim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Anisim İsmi Caiz Mi?

Anisim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Anisim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Anisim İsminin Özellikleri

Anisim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Anisim İsminin Sayı Analizi

Anisim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
İ: 12
S: 22
İ: 12
M: 16

Anisim isminin numerolojik değeri: 80

Anisim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Anisim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ama inadına seveceğiz bir yarim
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Mest olur bakışlarım seni gördükten sonra

Anisim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Anisim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Anisim

Anisim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Anisim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Anisim

Anisim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Anisim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Anisim

Anisim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Anisim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Anisim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Anisim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Enerjik, Espirili, Zeki olmalarıdır.

Anisim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Anisim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Kırılgan, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Anisim isminin Notasyonları Nelerdir?

Anisim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
İ: İzmir
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş

Anisim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
İ: İrfan
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet

Anisim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
İ:
S: Sierra
İ:
M: Mike

Anisim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
İ: İstif
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih

Anisim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Anisim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Anisim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Anisim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Anisim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.