İsim Arama

Andru İsminin Anlamı Nedir? Andru Ne Demek?

Andru ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Andru isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Andru isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Andru isminin anlamı nedir? Andru ne demek?

Andru isminin anlamı nedir?
  • Andru isminin cinsiyeti: Erkek
  • Andru isminin kökeni: Yunanca
  • Andru isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Andru ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Andru ismindeki harf sayısı: 5
  • Andru isminin rengi: Mavi
  • Andru isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Andru

Andru isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Andru ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Andru isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Andru İsmiyle Uyumlu İsimler

Andru İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Andrina, Andromeda, Andelip, Andra, Andrena, Andriana, Andreya, Andaç

Andru İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andreus, Andak, Badru, Andrzej, Andiç, Andre-Marie, Andıç, Andrija, Andros, Andru

Andru ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Andru İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Andru İsmi Konulabilir Mi?

Andru isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Andru isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Andru İsmi Caiz Mi?

Andru ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Andru isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Andru İsminin Özellikleri

Andru isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Andru İsminin Sayı Analizi

Andru isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
U: 25

Andru isminin numerolojik değeri: 69

Andru İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Andru İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılamazdım yüreğinden işte ölmedikçe…
Nedensiz niçinsiz sevdiğim tek yarsin
Derdime dermanım sensin ey yar
Ruhum senle beraberdir, ayrılmış bedenimden
Ustası olmuşum aşka göğüs germenin

Andru İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Andru isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Andru

Andru İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Andru isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Andru

Andru İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Andru isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Andru

Andru İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Andru ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Andru İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Andru ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı, Misafirperver olmalarıdır.

Andru İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Andru ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar, Aceleci olmalarıdır.

Andru isminin Notasyonları Nelerdir?

Andru isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
U: Uşak

Andru Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
U: Ufuk

Andru isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
U: Uniform

Andru isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
U: Umman

Andru İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Andru ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Andru ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Andru ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Andru İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.