İsim Arama

Andromeda İsminin Anlamı Nedir? Andromeda Ne Demek?

Andromeda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Andromeda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Andromeda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Andromeda isminin anlamı nedir? Andromeda ne demek?

Andromeda isminin anlamı nedir?
  • Andromeda isminin cinsiyeti: Kız
  • Andromeda isminin kökeni: Yunanca
  • Andromeda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Andromeda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Andromeda ismindeki harf sayısı: 9
  • Andromeda isminin rengi: Pembe
  • Andromeda isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Andromeda

Andromeda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Andromeda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Andromeda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Andromeda İsmiyle Uyumlu İsimler

Andromeda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Sueda, Fareeda, Andrina, Süeda, Aleda, Bethseda, Hoşeda, Gülfeda, Veda, Andrena

Andromeda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Beleda, Bleda, Andiç, Andru, Andreus, Andros, Andrzej, Reda, Andıç, Andak

Andromeda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Andromeda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Andromeda İsmi Konulabilir Mi?

Andromeda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Andromeda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Andromeda İsmi Caiz Mi?

Andromeda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Andromeda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Andromeda İsminin Özellikleri

Andromeda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Andromeda İsminin Sayı Analizi

Andromeda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
O: 18
M: 16
E: 6
D: 5
A: 1

Andromeda isminin numerolojik değeri: 90

Andromeda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Andromeda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Derdime dermanım sensin ey yar
Rengarenk hayallerimiz vardı
Of çeker ağlarım giderim buradan
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Derdime dermanım sensin ey yar
Artık seninim ve seninleyim

Andromeda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Andromeda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Andromeda

Andromeda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Andromeda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Andromeda

Andromeda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Andromeda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Andromeda

Andromeda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Andromeda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Andromeda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Andromeda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı, Sırdaş, Zeki, Duygusal olmalarıdır.

Andromeda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Andromeda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Andromeda isminin Notasyonları Nelerdir?

Andromeda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana

Andromeda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet

Andromeda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
D: Delta
A: Alfa

Andromeda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın

Andromeda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Andromeda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Andromeda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Andromeda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Andromeda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.