İsim Arama

Andrija İsminin Anlamı Nedir? Andrija Ne Demek?

Andrija ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Andrija isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Andrija isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Andrija isminin anlamı nedir? Andrija ne demek?

Andrija isminin anlamı nedir?
  • Andrija isminin cinsiyeti: Erkek
  • Andrija isminin kökeni: Yunanca
  • Andrija isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Andrija ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Andrija ismindeki harf sayısı: 7
  • Andrija isminin rengi: Mavi
  • Andrija isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik, Yaramaz, Mutlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Andrija

Andrija isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Andrija ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Andrija isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Andrija İsmiyle Uyumlu İsimler

Andrija İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Andrena, Andra, Andelip, Khadija, Andreya, Andaç, Andriana, Andrina, Bahija, Andromeda

Andrija İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andıç, Andak, Andru, Andreus, Andre-Marie, Andiç, Andros, Andrzej, Andrija

Andrija ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Andrija İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Andrija İsmi Konulabilir Mi?

Andrija isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Andrija isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Andrija İsmi Caiz Mi?

Andrija ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Andrija isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Andrija İsminin Özellikleri

Andrija isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Andrija İsminin Sayı Analizi

Andrija isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
İ: 12
J: 13
A: 1

Andrija isminin numerolojik değeri: 70

Andrija İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Andrija İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Derdime dermanım sensin ey yar
Rengarenk hayallerimiz vardı
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Jargonu bozulmuş bu dünyada
Artık seninim ve seninleyim

Andrija İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Andrija isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Andrija

Andrija İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Andrija isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Andrija

Andrija İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Andrija isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Andrija

Andrija İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Andrija ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Andrija İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Andrija ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı, Enerjik, Hayalperest olmalarıdır.

Andrija İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Andrija ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar, Kırılgan, Kaprisli olmalarıdır.

Andrija isminin Notasyonları Nelerdir?

Andrija isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
İ: İzmir
J: Jandarma
A: Adana

Andrija Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
İ: İrfan
J: Jale
A: Ahmet

Andrija isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
İ:
J: Juliet
A: Alfa

Andrija isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
İ: İstif
J: Jale
A: Aydın

Andrija İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Andrija ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Andrija ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Andrija ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Andrija İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.