İsim Arama

Andreya İsminin Anlamı Nedir? Andreya Ne Demek?

Andreya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Andreya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Andreya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Andreya isminin anlamı nedir? Andreya ne demek?

Andreya isminin anlamı nedir?
  • Andreya isminin cinsiyeti: Kız
  • Andreya isminin kökeni: Yunanca
  • Andreya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Andreya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Andreya ismindeki harf sayısı: 7
  • Andreya isminin rengi: Pembe
  • Andreya isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik, Çalışkan, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Andreya

Andreya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Andreya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Andreya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Andreya İsmiyle Uyumlu İsimler

Andreya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Andrina, Andreya, Andra, Andelip, Andrena, Andaç, Andromeda, Andriana, Feya, Tikeya

Andreya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Andros, Andrija, Andak, Andreus, Andiç, Andıç, Andre-Marie, Andrzej, Andru

Andreya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Andreya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Andreya İsmi Konulabilir Mi?

Andreya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Andreya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Andreya İsmi Caiz Mi?

Andreya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Andreya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Andreya İsminin Özellikleri

Andreya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Andreya İsminin Sayı Analizi

Andreya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
D: 5
R: 21
E: 6
Y: 28
A: 1

Andreya isminin numerolojik değeri: 79

Andreya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Andreya İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
En çok istediğim sensin sevdiğim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Andreya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Andreya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Andreya

Andreya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Andreya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Andreya

Andreya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Andreya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Andreya

Andreya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Andreya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Andreya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Andreya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Maceracı, Duygusal, Gezgin olmalarıdır.

Andreya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Andreya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Andreya isminin Notasyonları Nelerdir?

Andreya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
E: Edirne
Y: Yozgat
A: Adana

Andreya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
E: Ekrem
Y: Yahya
A: Ahmet

Andreya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
E: Echo
Y: Yankee
A: Alfa

Andreya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
E: Engin
Y: Yılmaz
A: Aydın

Andreya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Andreya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Andreya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Andreya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Andreya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.