İsim Arama

Ammer İsminin Anlamı Nedir? Ammer Ne Demek?

Ammer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ammer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ammer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ammer isminin anlamı nedir? Ammer ne demek?

Ammer isminin anlamı nedir?
  • Ammer isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ammer isminin kökeni: Arapça
  • Ammer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ammer ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ammer ismindeki harf sayısı: 5
  • Ammer isminin rengi: Mavi
  • Ammer isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ammer

Ammer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ammer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Ammer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ammer İsmiyle Uyumlu İsimler

Ammer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

İmer, Chedorlaomer, Esmer, Akmer, Kamer

Ammer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ammiel, Erimer, Ammon, Tamer, Somer, Evrimer, Erdemer, Ammah, Çamer, Sağlamer

Ammer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ammer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ammer İsmi Konulabilir Mi?

Ammer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ammer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ammer İsmi Caiz Mi?

Ammer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ammer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ammer İsminin Özellikleri

Ammer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ammer İsminin Sayı Analizi

Ammer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
M: 16
E: 6
R: 21

Ammer isminin numerolojik değeri: 60

Ammer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ammer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Ammer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ammer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ammer

Ammer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ammer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ammer

Ammer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ammer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ammer

Ammer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ammer ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ammer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ammer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Ammer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ammer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Ammer isminin Notasyonları Nelerdir?

Ammer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
M: Muş
E: Edirne
R: Rize

Ammer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim

Ammer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
M: Mike
E: Echo
R: Romeo

Ammer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
M: Merih
E: Engin
R: Reis

Ammer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ammer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ammer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ammer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ammer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.