İsim Arama

Amirah İsminin Anlamı Nedir? Amirah Ne Demek?

Amirah ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amirah isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amirah isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amirah isminin anlamı nedir? Amirah ne demek?

Amirah isminin anlamı nedir?
  • Amirah isminin cinsiyeti: Kız
  • Amirah isminin kökeni: Arapça
  • Amirah isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amirah ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amirah ismindeki harf sayısı: 6
  • Amirah isminin rengi: Pembe
  • Amirah isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Komik, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amirah

Amirah isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amirah ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.

Amirah isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amirah İsmiyle Uyumlu İsimler

Amirah İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Humayrah, Debrah, Tharah, Saarah, Serah, Hirah, Tamarah, Amiran, Samarah, Sherah

Amirah İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amiel, Zerah, Ziporah, Korah, Amiti, İnşirah, Jorah, Jarah, Ezrah, Emrah

Amirah ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amirah İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amirah İsmi Konulabilir Mi?

Amirah isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amirah isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amirah İsmi Caiz Mi?

Amirah ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amirah isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amirah İsminin Özellikleri

Amirah isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Amirah İsminin Sayı Analizi

Amirah isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
İ: 12
R: 21
A: 1
H: 10

Amirah isminin numerolojik değeri: 61

Amirah İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Amirah İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,

Amirah İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amirah isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amirah

Amirah İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amirah isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amirah

Amirah İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amirah isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amirah

Amirah İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amirah ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amirah İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amirah ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Enerjik, Maceracı, Sakin olmalarıdır.

Amirah İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amirah ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar, Panik olmalarıdır.

Amirah isminin Notasyonları Nelerdir?

Amirah isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana
H: Hatay

Amirah Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet
H: Hasan

Amirah isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
İ:
R: Romeo
A: Alfa
H: Hotel

Amirah isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın
H: Halat

Amirah İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amirah ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amirah ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amirah ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amirah İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.