İsim Arama

Amil İsminin Anlamı Nedir? Amil Ne Demek?

Amil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amil isminin anlamı nedir? Amil ne demek?

Amil isminin anlamı nedir?
  • Amil isminin cinsiyeti: Erkek
  • Amil isminin kökeni: Arapça
  • Amil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amil ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Amil ismindeki harf sayısı: 4
  • Amil isminin rengi: Mavi
  • Amil isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amil

Amil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Amil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amil İsmiyle Uyumlu İsimler

Amil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Amile, Amira, Aminta, Amirah, Amina, Amiran, Amine, Amissa, Amiina, Amire

Amil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jamil, Amir, Aminadab, Amiram, Emil, Gamil, Amiti, Amil, Amin, Tekmil

Amil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amil İsmi Konulabilir Mi?

Amil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amil İsmi Caiz Mi?

Amil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amil İsminin Özellikleri

Amil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Amil İsminin Sayı Analizi

Amil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
İ: 12
L: 15

Amil isminin numerolojik değeri: 44

Amil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Amil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ağlama yarim mutluluk yakın
Mühür gözlüm,senin gülüşün dua olur bana, gül hep
İçimde umut olursun yarim
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.

Amil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amil

Amil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amil

Amil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amil

Amil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amil ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Amil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Amil isminin Notasyonları Nelerdir?

Amil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Amil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
L: Lokum

Amil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
İ:
L: Lima

Amil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
L: Levent

Amil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 2 yorum yapılmıştır.

Amil Çoban
28.04.2017

Benim adım amil birde amil amcam var kuran'da geçmesi güzel birşey.

Amil Karaev
28.11.2016

Ben en cok amil isminin kuranda gectigine seviniyorum cunki allahin kitabinda bulunmak sevindirici.