İsim Arama

Amer İsminin Anlamı Nedir? Amer Ne Demek?

Amer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amer isminin anlamı nedir? Amer ne demek?

Amer isminin anlamı nedir?
  • Amer isminin cinsiyeti: Erkek
  • Amer isminin kökeni: Arapça
  • Amer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amer ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amer ismindeki harf sayısı: 4
  • Amer isminin rengi: Mavi
  • Amer isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amer

Amer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Amer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amer İsmiyle Uyumlu İsimler

Amer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Esmer, Kamer, Amena, Chedorlaomer, Ameerah, İmer, Ameera, Akmer, Amethyst

Amer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Homer, Omer, Immer, İldemer, Ammer, Ameer, Öktemer, Amed, Telimer, Evrimer

Amer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amer İsmi Konulabilir Mi?

Amer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amer İsmi Caiz Mi?

Amer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amer İsminin Özellikleri

Amer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Amer İsminin Sayı Analizi

Amer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
E: 6
R: 21

Amer isminin numerolojik değeri: 44

Amer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Amer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…

Amer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amer

Amer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amer

Amer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amer

Amer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Amerigo Vespucci: İtalyan tacir ve denizcidir, astronomi, kozmografya ve coğrafyayla ilgilendi.Amerigo Vespucci, 9 Mart 1451 tarihinde İtalya, Floransa’da ailesinin üçüncü çocuğu olarak doğmuştur. Babası Floransa'nın Para Değiştirenler Derneği'nde noterdi. Bir rahip olan amcası tarafından yetiştirildi. 1490 yılında İspanya’nın Sevilla şehrine giderek Lorenzo de Medici ailesinin temsilcisi olarak ticaret yaptı. Lorenzo de Medici onu Sevilla’da bulunan gemicilik şirketinde görevlendirildi. Amerigo Vespucci, 30 Mayı...
Amer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Amer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Amer isminin Notasyonları Nelerdir?

Amer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
E: Edirne
R: Rize

Amer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim

Amer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
E: Echo
R: Romeo

Amer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
E: Engin
R: Reis

Amer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.