İsim Arama

Amaya İsminin Anlamı Nedir? Amaya Ne Demek?

Amaya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Amaya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Amaya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Amaya isminin anlamı nedir? Amaya ne demek?

Amaya isminin anlamı nedir?
  • Amaya isminin cinsiyeti: Kız
  • Amaya isminin kökeni: Arapça
  • Amaya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Amaya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Amaya ismindeki harf sayısı: 5
  • Amaya isminin rengi: Pembe
  • Amaya isminin nitelikeri: İnatçı, Uyumlu, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Amaya

Amaya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Amaya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Amaya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Amaya İsmiyle Uyumlu İsimler

Amaya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Raya, Amana, Amaranda, Maya, Amaliya, Amazonia, Shaya, Aya, Amalthea, Soraya

Amaya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amayak, Çetinkaya, Akçakaya, Çelikkaya, Amasa, Yalçınkaya, Amashi-Ali, Amanullah, Cankaya, Saya

Amaya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Amaya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Amaya İsmi Konulabilir Mi?

Amaya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Amaya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Amaya İsmi Caiz Mi?

Amaya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Amaya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Amaya İsminin Özellikleri

Amaya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Amaya İsminin Sayı Analizi

Amaya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
M: 16
A: 1
Y: 28
A: 1

Amaya isminin numerolojik değeri: 47

Amaya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Amaya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;
Yelkovan akrebe oyun oynamamalı canımızı yakarcasına.
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Amaya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Amaya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Amaya

Amaya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Amaya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Amaya

Amaya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Amaya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Amaya

Amaya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Amaya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Amaya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Amaya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Zeki, Gezgin olmalarıdır.

Amaya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Amaya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Amaya isminin Notasyonları Nelerdir?

Amaya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
M: Muş
A: Adana
Y: Yozgat
A: Adana

Amaya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
M: Mehmet
A: Ahmet
Y: Yahya
A: Ahmet

Amaya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
M: Mike
A: Alfa
Y: Yankee
A: Alfa

Amaya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
M: Merih
A: Aydın
Y: Yılmaz
A: Aydın

Amaya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Amaya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Amaya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Amaya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Amaya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.