İsim Arama

Alişan İsminin Anlamı Nedir? Alişan Ne Demek?

Alişan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alişan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alişan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alişan isminin anlamı nedir? Alişan ne demek?

Alişan isminin anlamı nedir?
  • Alişan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alişan isminin kökeni: Arapça
  • Alişan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alişan ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Alişan ismindeki harf sayısı: 6
  • Alişan isminin rengi: Mavi
  • Alişan isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Çağdaş, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alişan

Alişan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alişan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Alişan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alişan İsmiyle Uyumlu İsimler

Alişan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Okşan, Pürşan, Zerefşan, Aliki, Bedahşan, Nurefşan, Zennişan, Eyşan, Dirahşan, Ayaşan

Alişan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erşan, Alihan, Ali Ekber, Coşan, Ali Asker, Savaşan, Özşan, Alican, Alijah, Aşan

Alişan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alişan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alişan İsmi Konulabilir Mi?

Alişan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alişan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alişan İsmi Caiz Mi?

Alişan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alişan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alişan İsminin Özellikleri

Alişan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Alişan İsminin Sayı Analizi

Alişan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
İ: 12
Ş: 23
A: 1
N: 17

Alişan isminin numerolojik değeri: 69

Alişan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Alişan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Şevkatli ve derin bakışlarının içinde kayboluyorum
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Ne olur sende benimle hep benim ol

Alişan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alişan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alişan

Alişan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alişan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alişan

Alişan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alişan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alişan

Alişan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Alişan: Alişan, 1976 doğumlu arabesk ve pop müzik şarkıcısı. Başrolünde olduğu Aynalı Tahir (1998) adlı diziyle iyice tanınan ve sevilen şarkıcı, Nisan 2007’de çıkardığı son albümü Kimselere Güvenemem ile müzik piyasasında yeniden gündemde. Alişan, başladığı 2004 yılından beri yayın hayatını sürdüren, Cennet Mahallesi dizisinde de 'Ferhat' rolünü canlandırmaya devam ediyor. Asıl ismiyle Serkan Burak, 19 Haziran 1976’da Kasımpaşa, istanbul’da dünyaya geldi. Ailesi aslen Bingöl’ün Kiği ilçesinden olan Ali...
Alişan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alişan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Enerjik, Üretken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Alişan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alişan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Kırılgan, Korkak, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Alişan isminin Notasyonları Nelerdir?

Alişan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
Ş: Şırnak
A: Adana
N: Niğde

Alişan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
Ş: Şaban
A: Ahmet
N: Nizam

Alişan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
İ:
Ş:
A: Alfa
N: November

Alişan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
Ş:
A: Aydın
N: Neptün

Alişan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alişan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alişan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alişan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alişan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.