İsim Arama

Alessa İsminin Anlamı Nedir? Alessa Ne Demek?

Alessa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alessa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alessa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alessa isminin anlamı nedir? Alessa ne demek?

Alessa isminin anlamı nedir?
  • Alessa isminin cinsiyeti: Kız
  • Alessa isminin kökeni: İbranice
  • Alessa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alessa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alessa ismindeki harf sayısı: 6
  • Alessa isminin rengi: Pembe
  • Alessa isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alessa

Alessa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alessa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Alessa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alessa İsmiyle Uyumlu İsimler

Alessa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alesia, Alexandrite, Melissa, Alecta, Aletheia, Thalassa, Alea, Genessa, Yalissa, Aleyna

Alessa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexio, Aleksandr, Alekos, Alemdar, Alexandar, Massa, Aleksanteri, Aleko, Alexei, Aleser

Alessa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alessa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alessa İsmi Konulabilir Mi?

Alessa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alessa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alessa İsmi Caiz Mi?

Alessa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alessa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alessa İsminin Özellikleri

Alessa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Alessa İsminin Sayı Analizi

Alessa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
S: 22
S: 22
A: 1

Alessa isminin numerolojik değeri: 67

Alessa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Alessa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
En büyük sevdam sensin ey yarim
Saklarım seni en derin’de.
Saklarım seni en derin’de.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Alessa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alessa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alessa

Alessa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alessa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alessa

Alessa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alessa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alessa

Alessa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Alessandro Volta: İlk pili, icat eden İtalyan fizikçi. Tam adonio Anastasio Volta’dır. Rus asıllı İtalyan fizikçi olan Alessandro Volta 18 Şubat 1745 tarihinde doğmuş, 5 Mart 1827 tarihinde ölmüştür. 1774 yılında, İtalya'nınkuzeyindeki “Como” şehirinde Kraliyet Okulu'nda fizik profesörü oldu. 1779 yılında Pavia Üniversitesi’ndedeneysel fizik profesörü oldu. 1800 lerde ilk pili icat etmesi ile tanınır. Günümüzden yaklaşık 2.000 yıl önce, eski Yunan bilgini Thales, bir kumaş parçasını fosil ağaç reçinesinden oluşmu...
  • Alessandra Ambrosio: Alessandra Ambrosio, 1981 doğumlu Brezilyalı topmodel. Guess, Victoria’s Secret ve Next gibi markaların modelliğini yapan Ambrosio’nun tüm dünyada ün kazanması, her yıl Aralık ayında düzenlenen Victoria’s Secret iç çamaşırı markasının defilelerinde boy göstermeye başlamasıyla gerçekleşti. Alessandra Ambrosio, 11 Nisan 1981’de Brezilya’nın küçük bir kasabası olan Erexim’de dünyaya geldi. Polonya ve İtalyan soyundan geliyor ve Aline adında bir kız kardeşi var. Küçükken görünüşünden hiç de memnun o...
Alessa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alessa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Alessa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alessa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Alessa isminin Notasyonları Nelerdir?

Alessa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Alessa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Alessa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Alessa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Alessa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alessa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alessa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alessa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alessa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.