İsim Arama

Alcyone İsminin Anlamı Nedir? Alcyone Ne Demek?

Alcyone ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Alcyone isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Alcyone isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alcyone isminin anlamı nedir? Alcyone ne demek?

Alcyone isminin anlamı nedir?
  • Alcyone isminin cinsiyeti: Kız
  • Alcyone isminin kökeni: Yunanca
  • Alcyone isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alcyone ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alcyone ismindeki harf sayısı: 7
  • Alcyone isminin rengi: Pembe
  • Alcyone isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Huysuz, Maceracı, Pozitif, Misafirperver, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Alcyone

Alcyone isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alcyone ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Alcyone isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alcyone İsmiyle Uyumlu İsimler

Alcyone İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alcyone, Cleone, Theone, Anemone, Alcmene, Hermione, Hesione, Abellone, Antigone, Jone

Alcyone İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alcnaeon, Agatone, Shone, Alcinous, Alcibìade, Tyrone, Alcibiades, Alcander

Alcyone ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alcyone İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alcyone İsmi Konulabilir Mi?

Alcyone isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alcyone isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alcyone İsmi Caiz Mi?

Alcyone ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alcyone isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alcyone İsminin Özellikleri

Alcyone isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Alcyone İsminin Sayı Analizi

Alcyone isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
C: 3
Y: 28
O: 18
N: 17
E: 6

Alcyone isminin numerolojik değeri: 88

Alcyone İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Alcyone İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Olmaz olsun böyle ızdırap
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı

Alcyone İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alcyone isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alcyone

Alcyone İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alcyone isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alcyone

Alcyone İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alcyone isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alcyone

Alcyone İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alcyone ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alcyone İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alcyone ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Soğukkanlı, Gezgin, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Duygusal olmalarıdır.

Alcyone İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alcyone ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Tembel, Geçmişte Yaşayan, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Alcyone isminin Notasyonları Nelerdir?

Alcyone isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
C: Ceyhan
Y: Yozgat
O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne

Alcyone Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
C: Cemal
Y: Yahya
O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem

Alcyone isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
C: Charlie
Y: Yankee
O: Oscar
N: November
E: Echo

Alcyone isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
C: Cemal
Y: Yılmaz
O: Oruç
N: Neptün
E: Engin

Alcyone İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alcyone ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alcyone ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alcyone ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alcyone İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.