İsim Arama

Aksoy İsminin Anlamı Nedir? Aksoy Ne Demek?

Aksoy ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aksoy isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aksoy isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aksoy isminin anlamı nedir? Aksoy ne demek?

Aksoy isminin anlamı nedir?
  • Aksoy isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Aksoy isminin kökeni: Türkçe
  • Aksoy isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aksoy ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Aksoy ismindeki harf sayısı: 5
  • Aksoy isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Aksoy isminin nitelikeri: İnatçı, Hayalperest, Dürüst, Pozitif, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aksoy

Aksoy isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aksoy ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Aksoy isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aksoy İsmiyle Uyumlu İsimler

Aksoy İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aksuna, Aksevil, Gülsoy, Aksen, Aksel, Aksa

Aksoy İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Berksoy, Başsoy, Durusoy, Sürsoy, Göksoy, Arsoy, Özsoy, Tunçsoy, Birsoy, Duransoy

Aksoy ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aksoy İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aksoy İsmi Konulabilir Mi?

Aksoy isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aksoy isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aksoy İsmi Caiz Mi?

Aksoy ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aksoy isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aksoy İsminin Özellikleri

Aksoy isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Aksoy İsminin Sayı Analizi

Aksoy isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
K: 14
S: 22
O: 18
Y: 28

Aksoy isminin numerolojik değeri: 83

Aksoy İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Aksoy İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkın akıyor içimin nehirlerinde
Kol kola sevdamızı yaşayalım ey yar
Samimi duygularımı anlatsam bakarak gözlerine
Of çeker ağlarım giderim buradan
Yoktu mutlu olmam için bir neden canım

Aksoy İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aksoy isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aksoy

Aksoy İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aksoy isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aksoy

Aksoy İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aksoy isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aksoy

Aksoy İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aksoy ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aksoy İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aksoy ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Romantik, Espirili, Sırdaş, Gezgin olmalarıdır.

Aksoy İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aksoy ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kıskanç, Baskıcı, İçine Kapanık, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Aksoy isminin Notasyonları Nelerdir?

Aksoy isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
K: Kars
S: Sinop
O: Ordu
Y: Yozgat

Aksoy Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
K: Kadri
S: Serhat
O: Osman
Y: Yahya

Aksoy isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
K: Kilo
S: Sierra
O: Oscar
Y: Yankee

Aksoy isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
K: Kalyon
S: Seydi
O: Oruç
Y: Yılmaz

Aksoy İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aksoy ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aksoy ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aksoy ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aksoy İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.