İsim Arama

Aksan İsminin Anlamı Nedir? Aksan Ne Demek?

Aksan ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aksan isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aksan isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aksan isminin anlamı nedir? Aksan ne demek?

Aksan isminin anlamı nedir?
  • Aksan isminin cinsiyeti: Erkek
  • Aksan isminin kökeni: Türkçe
  • Aksan isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aksan ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aksan ismindeki harf sayısı: 5
  • Aksan isminin rengi: Mavi
  • Aksan isminin nitelikeri: İnatçı, Hayalperest, Dürüst, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aksan

Aksan isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aksan ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Aksan isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aksan İsmiyle Uyumlu İsimler

Aksan İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aksen, Aksel, Aksuna, Sawsan, Susan, Nisan, Evsan, Aksa, Rüksan, Aksevil

Aksan İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aksungur, Ersan, Asan, Arısan, Türksan, İyisan, San, Alsan, Kaysan, Durusan

Aksan ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aksan İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aksan İsmi Konulabilir Mi?

Aksan isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aksan isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aksan İsmi Caiz Mi?

Aksan ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aksan isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aksan İsminin Özellikleri

Aksan isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aksan İsminin Sayı Analizi

Aksan isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
K: 14
S: 22
A: 1
N: 17

Aksan isminin numerolojik değeri: 55

Aksan İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Aksan İsmi İle Akrostiş Şiirler

Andıkça adını içim parçalanır
Kollarımda bulduğum mutluluk yarınımsın sen
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim
Andıkça adını içim parçalanır
Nedensiz ayrılıklara bir son ver ne olur

Aksan İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aksan isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aksan

Aksan İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aksan isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aksan

Aksan İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aksan isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aksan

Aksan İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aksan ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aksan İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aksan ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Romantik, Espirili, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Aksan İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aksan ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kıskanç, Baskıcı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Aksan isminin Notasyonları Nelerdir?

Aksan isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
K: Kars
S: Sinop
A: Adana
N: Niğde

Aksan Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
K: Kadri
S: Serhat
A: Ahmet
N: Nizam

Aksan isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
K: Kilo
S: Sierra
A: Alfa
N: November

Aksan isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
K: Kalyon
S: Seydi
A: Aydın
N: Neptün

Aksan İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aksan ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aksan ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aksan ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aksan İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.