İsim Arama

Ajax İsminin Anlamı Nedir? Ajax Ne Demek?

Ajax ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ajax isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ajax isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ajax isminin anlamı nedir? Ajax ne demek?

Ajax isminin anlamı nedir?
  • Ajax isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ajax isminin kökeni: Yunanca
  • Ajax isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ajax ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ajax ismindeki harf sayısı: 4
  • Ajax isminin rengi: Mavi
  • Ajax isminin nitelikeri: İnatçı, Mutlu, Yaratıcı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ajax

Ajax isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ajax ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
:

Ajax isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ajax İsmiyle Uyumlu İsimler

Ajax İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ajax İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ajax

Ajax ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ajax İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ajax İsmi Konulabilir Mi?

Ajax isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ajax isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ajax İsmi Caiz Mi?

Ajax ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ajax isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ajax İsminin Özellikleri

Ajax isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Ajax İsminin Sayı Analizi

Ajax isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
J: 13
A: 1
: 0

Ajax isminin numerolojik değeri: 15

Ajax İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ajax İsmi İle Akrostiş Şiirler

Artık bu gönül sadece senindir yar
Jestlerimle mimiklerimle
Artık bu gönül sadece senindir yar

Ajax İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ajax isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ajax

Ajax İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ajax isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ajax

Ajax İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ajax isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ajax

Ajax İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ajax ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ajax İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ajax ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hayalperest, Çok Yetenekli olmalarıdır.

Ajax İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ajax ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kaprisli, Alaycı olmalarıdır.

Ajax isminin Notasyonları Nelerdir?

Ajax isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
J: Jandarma
A: Adana
X:

Ajax Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
J: Jale
A: Ahmet
X: İkiz

Ajax isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
J: Juliet
A: Alfa
X: X-Ray

Ajax isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
J: Jale
A: Aydın
X: İkiz

Ajax İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ajax ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ajax ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ajax ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ajax İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.