İsim Arama

Aigidios İsminin Anlamı Nedir? Aigidios Ne Demek?

Aigidios ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aigidios isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aigidios isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aigidios isminin anlamı nedir? Aigidios ne demek?

Aigidios isminin anlamı nedir?
  • Aigidios isminin cinsiyeti: Erkek
  • Aigidios isminin kökeni: Yunanca
  • Aigidios isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aigidios ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aigidios ismindeki harf sayısı: 8
  • Aigidios isminin rengi: Mavi
  • Aigidios isminin nitelikeri: İnatçı, Yaramaz, Tembel, Agresif, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aigidios

Aigidios isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aigidios ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Aigidios isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aigidios İsmiyle Uyumlu İsimler

Aigidios İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aigle, Lykaios, Aidoios

Aigidios İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Anatolios, Eustachios, Ambrosios, Dionysios, Dareios, Aigidion, Makarios, Agapios, Dios, Leontios

Aigidios ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aigidios İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aigidios İsmi Konulabilir Mi?

Aigidios isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aigidios isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aigidios İsmi Caiz Mi?

Aigidios ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aigidios isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aigidios İsminin Özellikleri

Aigidios isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aigidios İsminin Sayı Analizi

Aigidios isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
İ: 12
G: 8
İ: 12
D: 5
İ: 12
O: 18
S: 22

Aigidios isminin numerolojik değeri: 90

Aigidios İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Aigidios İsmi İle Akrostiş Şiirler

Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Dertlerin kederlerin son bulacak yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Aigidios İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aigidios isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aigidios

Aigidios İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aigidios isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aigidios

Aigidios İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aigidios isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aigidios

Aigidios İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aigidios ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aigidios İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aigidios ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Enerjik, Hırslı, Güçlü, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Aigidios İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aigidios ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Kırılgan, Sır Saklayamayan, Güçsüz, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Aigidios isminin Notasyonları Nelerdir?

Aigidios isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
İ: İzmir
G: Giresin
İ: İzmir
D: Denizli
İ: İzmir
O: Ordu
S: Sinop

Aigidios Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
İ: İrfan
G: Galip
İ: İrfan
D: Davut
İ: İrfan
O: Osman
S: Serhat

Aigidios isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
İ:
G: Golf
İ:
D: Delta
İ:
O: Oscar
S: Sierra

Aigidios isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
İ: İstif
G: Gabya
İ: İstif
D: Deniz
İ: İstif
O: Oruç
S: Seydi

Aigidios İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aigidios ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aigidios ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aigidios ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aigidios İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.