İsim Arama

Ahsen İsminin Anlamı Nedir? Ahsen Ne Demek?

Ahsen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ahsen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ahsen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ahsen isminin anlamı nedir? Ahsen ne demek?

Ahsen isminin anlamı nedir?
  • Ahsen isminin cinsiyeti: Kız
  • Ahsen isminin kökeni: Arapça
  • Ahsen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ahsen ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ahsen ismindeki harf sayısı: 5
  • Ahsen isminin rengi: Pembe
  • Ahsen isminin nitelikeri: İnatçı, Tez Canlı, Dürüst, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ahsen

Ahsen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ahsen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Ahsen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ahsen İsmiyle Uyumlu İsimler

Ahsen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülesen, Çisen, Süsen, Hoşsen, Ahsen, Birsen, Teksen, Gürsen, Sevsen, İsen

Ahsen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tansen, Şensen, Evsen, Mohsen, Arsen, Jasen, Tevsen, Ersen, Yelesen, Jaysen

Ahsen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ahsen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ahsen İsmi Konulabilir Mi?

Ahsen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ahsen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ahsen İsmi Caiz Mi?

Ahsen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ahsen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ahsen İsminin Özellikleri

Ahsen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ahsen İsminin Sayı Analizi

Ahsen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
H: 10
S: 22
E: 6
N: 17

Ahsen isminin numerolojik değeri: 56

Ahsen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ahsen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ah çekiyorum özlüyorum yoksan yanımda
Hasret ile yollarını gözlüyorum yar
Sana ait bir yüreğim vardır inan yarim
En güzel günler için çık artık gel derim
Ne olur gitme artık benle kal artık derim

Ahsen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ahsen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ahsen

Ahsen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ahsen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ahsen

Ahsen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ahsen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ahsen

Ahsen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Ahsen Özokur: Üs Holding Yönetim Kurulu Üyesidir.Ahsen Özokur, 1950 yılında istanbul’da doğmuştur. Ailesi 1929 yılının Ağustos’undaKırım'dan Türkiye'ye göç ederek istanbul'a yerleşti. Annesi Güzide Ülker, babası Yıldız Holding’in kurucusu Sabri Ülker’dir. Kardeşi Murat Ülker’dir.(d.1959) Ahsen Özokur, 1973 yılında Ülkeşkan Yardımcısı Orhan Özokur ile evlendi. Ali Ülker (d.1969),Ömer Özokurve Ahmet Özokur (d. 1980) adında 3 oğlu vardır. Sabri Ülker kendi nüfusuna geçirdiği için Ülker soyadını taşıyan oğlu Ali ...
Ahsen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ahsen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sakin, Espirili, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Ahsen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ahsen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Panik, Baskıcı, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Ahsen isminin Notasyonları Nelerdir?

Ahsen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
H: Hatay
S: Sinop
E: Edirne
N: Niğde

Ahsen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
H: Hasan
S: Serhat
E: Ekrem
N: Nizam

Ahsen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
H: Hotel
S: Sierra
E: Echo
N: November

Ahsen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
H: Halat
S: Seydi
E: Engin
N: Neptün

Ahsen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ahsen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ahsen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ahsen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ahsen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.