İsim Arama

Ahira İsminin Anlamı Nedir? Ahira Ne Demek?

Ahira ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ahira isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ahira isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ahira isminin anlamı nedir? Ahira ne demek?

Ahira isminin anlamı nedir?
  • Ahira isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ahira isminin kökeni: İbranice
  • Ahira isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ahira ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ahira ismindeki harf sayısı: 5
  • Ahira isminin rengi: Mavi
  • Ahira isminin nitelikeri: İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ahira

Ahira isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ahira ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ahira isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ahira İsmiyle Uyumlu İsimler

Ahira İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Yadira, Zamira, Zemira, Sapphira, Temira, Samira, Altaira, Hilaeira, Yakira, Almira

Ahira İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jaira, Ahimaaz, Ahiman, Ahilud, Ahiezer, Zafira, Ahid, Ahinadab, Ahia, Ahian

Ahira ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ahira İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ahira İsmi Konulabilir Mi?

Ahira isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ahira isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ahira İsmi Caiz Mi?

Ahira ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ahira isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ahira İsminin Özellikleri

Ahira isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ahira İsminin Sayı Analizi

Ahira isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
H: 10
İ: 12
R: 21
A: 1

Ahira isminin numerolojik değeri: 45

Ahira İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Ahira İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine
Hasretlik özlemlik sona erecek
İnadına sana aşık olmuşum ben
Resimlerine bakıp düşler kuruyorum ben
Ay kıskanır simanı, güneş düşünce tenine

Ahira İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ahira isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ahira

Ahira İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ahira isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ahira

Ahira İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ahira isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ahira

Ahira İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ahira ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ahira İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ahira ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sakin, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Ahira İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ahira ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Panik, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Ahira isminin Notasyonları Nelerdir?

Ahira isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
R: Rize
A: Adana

Ahira Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
R: Rasim
A: Ahmet

Ahira isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
H: Hotel
İ:
R: Romeo
A: Alfa

Ahira isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
R: Reis
A: Aydın

Ahira İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ahira ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ahira ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ahira ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ahira İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.