İsim Arama

Ahia İsminin Anlamı Nedir? Ahia Ne Demek?

Ahia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ahia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ahia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ahia isminin anlamı nedir? Ahia ne demek?

Ahia isminin anlamı nedir?
  • Ahia isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ahia isminin kökeni: İbranice
  • Ahia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ahia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ahia ismindeki harf sayısı: 4
  • Ahia isminin rengi: Mavi
  • Ahia isminin nitelikeri: İnatçı, Tez Canlı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ahia

Ahia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ahia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ahia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ahia İsmiyle Uyumlu İsimler

Ahia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Philadelphia, Thia, Apphia, Matthia, Corinthia, Alethia, Fathia, Leucothia, Amalthia, Ahivia

Ahia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ahid, Ahinadab, Ahiman, Ahiam, Ahi, Ahinoam, Ahiram, Ahiezer, Ahimelech, Ahilud

Ahia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ahia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ahia İsmi Konulabilir Mi?

Ahia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ahia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ahia İsmi Caiz Mi?

Ahia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ahia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ahia İsminin Özellikleri

Ahia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ahia İsminin Sayı Analizi

Ahia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
H: 10
İ: 12
A: 1

Ahia isminin numerolojik değeri: 24

Ahia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Ahia İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
İsmini dağa taşa yazarım yarim
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Ahia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ahia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ahia

Ahia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ahia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ahia

Ahia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ahia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ahia

Ahia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ahia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ahia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ahia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sakin, Enerjik olmalarıdır.

Ahia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ahia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Panik, Kırılgan olmalarıdır.

Ahia isminin Notasyonları Nelerdir?

Ahia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
H: Hatay
İ: İzmir
A: Adana

Ahia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
H: Hasan
İ: İrfan
A: Ahmet

Ahia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
H: Hotel
İ:
A: Alfa

Ahia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
H: Halat
İ: İstif
A: Aydın

Ahia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ahia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ahia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ahia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ahia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.