İsim Arama

Agnes İsminin Anlamı Nedir? Agnes Ne Demek?

Agnes ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Agnes isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Agnes isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Agnes isminin anlamı nedir? Agnes ne demek?

Agnes isminin anlamı nedir?
  • Agnes isminin cinsiyeti: Kız
  • Agnes isminin kökeni: Yunanca
  • Agnes isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Agnes ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Agnes ismindeki harf sayısı: 5
  • Agnes isminin rengi: Pembe
  • Agnes isminin nitelikeri: İnatçı, Tembel, Misafirperver, Çalışkan, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Agnes

Agnes isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Agnes ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Agnes isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Agnes İsmiyle Uyumlu İsimler

Agnes İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Acnes, Agna, Agnes, Gergesenes, Agnek

Agnes İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Körnes, Ioannes, Oganes, Genes, Iohannes, Sosthenes, Enes, Jannes, Denes, Giannes

Agnes ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Agnes İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Agnes İsmi Konulabilir Mi?

Agnes isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Agnes isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Agnes İsmi Caiz Mi?

Agnes ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Agnes isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Agnes İsminin Özellikleri

Agnes isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Agnes İsminin Sayı Analizi

Agnes isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
G: 8
N: 17
E: 6
S: 22

Agnes isminin numerolojik değeri: 54

Agnes İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Agnes İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ama inadına seveceğiz bir yarim
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
En güzel bağda gonca sen gül sen
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Agnes İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Agnes isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Agnes

Agnes İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Agnes isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Agnes

Agnes İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Agnes isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Agnes

Agnes İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Agnes ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Agnes İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Agnes ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Hırslı, Sağduyu Sahibi, Duygusal, Espirili olmalarıdır.

Agnes İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Agnes ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Sır Saklayamayan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Baskıcı olmalarıdır.

Agnes isminin Notasyonları Nelerdir?

Agnes isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
G: Giresin
N: Niğde
E: Edirne
S: Sinop

Agnes Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
G: Galip
N: Nizam
E: Ekrem
S: Serhat

Agnes isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
G: Golf
N: November
E: Echo
S: Sierra

Agnes isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
G: Gabya
N: Neptün
E: Engin
S: Seydi

Agnes İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Agnes ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Agnes ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Agnes ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Agnes İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.