İsim Arama

Afil İsminin Anlamı Nedir? Afil Ne Demek?

Afil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Afil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Afil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Afil isminin anlamı nedir? Afil ne demek?

Afil isminin anlamı nedir?
  • Afil isminin cinsiyeti: Erkek
  • Afil isminin kökeni: Arapça
  • Afil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Afil ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Afil ismindeki harf sayısı: 4
  • Afil isminin rengi: Mavi
  • Afil isminin nitelikeri: İnatçı, Sinirli, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Afil

Afil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Afil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Afil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Afil İsmiyle Uyumlu İsimler

Afil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Karanfil, Afife, Afitap, Efil, Afitab, Afif

Afil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Afil, Teofil, İsrafil, Afiq

Afil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Afil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Afil İsmi Konulabilir Mi?

Afil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Afil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Afil İsmi Caiz Mi?

Afil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Afil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Afil İsminin Özellikleri

Afil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Afil İsminin Sayı Analizi

Afil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
F: 7
İ: 12
L: 15

Afil isminin numerolojik değeri: 35

Afil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Afil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkı dünyalarda farklı düşlerdeydik
İnandıklarımız ve değerlerimiz de farklıydı
Lakin farklı kutuplar çeker ya birbirini sende öyle çektin beni

Afil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Afil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Afil

Afil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Afil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Afil

Afil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Afil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Afil

Afil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Afil ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Afil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Afil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Uysal, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Afil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Afil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güven Vermeyen, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Afil isminin Notasyonları Nelerdir?

Afil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
F: Fatsa
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Afil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
F: Fatih
İ: İrfan
L: Lokum

Afil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
F: Foxtrot
İ:
L: Lima

Afil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
F: Felenk
İ: İstif
L: Levent

Afil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Afil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Afil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Afil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Afil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.