İsim Arama

Admetus İsminin Anlamı Nedir? Admetus Ne Demek?

Admetus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Admetus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Admetus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Admetus isminin anlamı nedir? Admetus ne demek?

Admetus isminin anlamı nedir?
  • Admetus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Admetus isminin kökeni: Yunanca
  • Admetus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Admetus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Admetus ismindeki harf sayısı: 7
  • Admetus isminin rengi: Mavi
  • Admetus isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Uyumlu, Çalışkan, Romantik, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Admetus

Admetus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Admetus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Admetus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Admetus İsmiyle Uyumlu İsimler

Admetus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Epaphroditus, Asyncritus, Admeta, Admina, Lotus

Admetus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Festus, Admetus, Pontus, Notus, Anacletus, Hephaestus, Clitus, Cetus, Otus, Azotus

Admetus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Admetus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Admetus İsmi Konulabilir Mi?

Admetus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Admetus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Admetus İsmi Caiz Mi?

Admetus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Admetus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Admetus İsminin Özellikleri

Admetus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Admetus İsminin Sayı Analizi

Admetus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
M: 16
E: 6
T: 24
U: 25
S: 22

Admetus isminin numerolojik değeri: 99

Admetus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Admetus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Derdime dermanım sensin ey yar
Mutlu oldum seninle tek yarim dedim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Uyuz olursun sen bana her etapta
Saklarım seni en derin’de.

Admetus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Admetus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Admetus

Admetus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Admetus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Admetus

Admetus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Admetus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Admetus

Admetus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Admetus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Admetus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Admetus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Zeki, Duygusal, Canayakın, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Admetus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Admetus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Admetus isminin Notasyonları Nelerdir?

Admetus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
M: Muş
E: Edirne
T: Tokat
U: Uşak
S: Sinop

Admetus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
M: Mehmet
E: Ekrem
T: Temel
U: Ufuk
S: Serhat

Admetus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
M: Mike
E: Echo
T: Tanfo
U: Uniform
S: Sierra

Admetus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
M: Merih
E: Engin
T: Turgut
U: Umman
S: Seydi

Admetus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Admetus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Admetus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Admetus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Admetus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.