İsim Arama

Adem İsminin Anlamı Nedir? Adem Ne Demek?

Adem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Adem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Adem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Adem isminin anlamı nedir? Adem ne demek?

Adem isminin anlamı nedir?
  • Adem isminin cinsiyeti: Erkek
  • Adem isminin kökeni: Arapça
  • Adem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Adem ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Adem ismindeki harf sayısı: 4
  • Adem isminin rengi: Mavi
  • Adem isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Çalışkan, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Adem

Adem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Adem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Adem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Adem İsmiyle Uyumlu İsimler

Adem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Kadem, Adeviye, Çiğdem, Hoşkadem, Adena, Didem, Fuldem, Diğdem, Güldem, Gülbadem

Adem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aden, Mukaddem, Tümerdem, Aderito, Aderet, İldem, Hemdem, Adetullah, Göndem, Adem

Adem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Adem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Adem İsmi Konulabilir Mi?

Adem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Adem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Adem İsmi Caiz Mi?

Adem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Adem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Adem İsminin Özellikleri

Adem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Adem İsminin Sayı Analizi

Adem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
E: 6
M: 16

Adem isminin numerolojik değeri: 28

Adem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Adem İsmi İle Akrostiş Şiirler

A vuçlarımda sıcaklığın kalsın
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
En çok istediğim sensin sevdiğim
Maziyi unutur mutlu oluruz

Adem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Adem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Adem

Adem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Adem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Adem

Adem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Adem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Adem

Adem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Adem Kılıçcı: Survivor 2017 yarışmasına katıldı.Adem Kılıççı, 18 Nisan 1986 tarihinde Ağrı’da doğmuştur. 5 kardeştir. 2000 yılında boksa başladı. Beden eğitimi öğretmenliği bölümünden beden eğitimi öğretmeni olarak mezun oldu. 2006 yılına kadar Ankara TSE Takımı adına boks yaptı. Ankara TSE’de Türkiye Şampiyonu oldu. Antalya'da düzenlenen 2004 Dünya Boks Şampiyonası'nda gümüş madalya aldı. 2006 yılında istanbul’a yerleşti ve Fenerbahçe Boks kulübü üyesi oldu. Kadıköy Gözcübaba İmam Hatip Lisesi’nde beden eğit...
Adem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Adem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Duygusal, Zeki olmalarıdır.

Adem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Adem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Adem isminin Notasyonları Nelerdir?

Adem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş

Adem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet

Adem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
E: Echo
M: Mike

Adem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
E: Engin
M: Merih

Adem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Adem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Adem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Adem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Adem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.