İsim Arama

Adapa İsminin Anlamı Nedir? Adapa Ne Demek?

Adapa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Adapa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Adapa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Adapa isminin anlamı nedir? Adapa ne demek?

Adapa isminin anlamı nedir?
  • Adapa isminin cinsiyeti: Erkek
  • Adapa isminin kökeni: Yunanca
  • Adapa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Adapa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Adapa ismindeki harf sayısı: 5
  • Adapa isminin rengi: Mavi
  • Adapa isminin nitelikeri: İnatçı, Agresif, Haylaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Adapa

Adapa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Adapa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Adapa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Adapa İsmiyle Uyumlu İsimler

Adapa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Adalet, Adala, Adar, Adara, Adamina, Adaja

Adapa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Adami, Adaliah, Adamek, Apa, Adaleddin, Adad, Adao, Adal, Adaya, Adamsson

Adapa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Adapa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Adapa İsmi Konulabilir Mi?

Adapa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Adapa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Adapa İsmi Caiz Mi?

Adapa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Adapa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Adapa İsminin Özellikleri

Adapa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Adapa İsminin Sayı Analizi

Adapa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
A: 1
P: 20
A: 1

Adapa isminin numerolojik değeri: 28

Adapa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Adapa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Dilara Ö.
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Adapa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Adapa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Adapa

Adapa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Adapa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Adapa

Adapa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Adapa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Adapa

Adapa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Adapa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Adapa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Adapa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Güçlü, Özgüvenli olmalarıdır.

Adapa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Adapa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Güçsüz, Kendini Beğenmiş olmalarıdır.

Adapa isminin Notasyonları Nelerdir?

Adapa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
A: Adana
P: Polatlı
A: Adana

Adapa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
A: Ahmet
P: Poyraz
A: Ahmet

Adapa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
A: Alfa
P: Papa
A: Alfa

Adapa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
A: Aydın
P: Poyraz
A: Aydın

Adapa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Adapa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Adapa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Adapa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Adapa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.