İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Ada İsminin Anlamı

  • Ada isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ada isminin kökeni: Türkçe
  • Ada isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ada ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ada ismindeki harf sayısı: 3
  • Ada isminin rengi: Mavi

Ada İsminin Anlamı Nedir?

Ada isminin anlamı nedir, Ada ne demektir, Ada ne anlama gelir, Ada manası nedir?

Ada İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Ada ismi kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Ada İsmi Konulabilir Mi?

Ada ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ada isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ada İsmi Caiz Mi?

Ada ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ada isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Ada İsminin Analizi

Ada isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ada ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir.

Ada İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ada İsminin Özellikleri

Ada isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Ada İsminin Numerolojisi

Ada isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
D: 5
A: 1

Ada isminin numerolojik değeri: 7

Ada İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Ada İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkım sevdam umudum yarınlarımsın
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Aşkımın tarifi sensin sevdiğim

Ada İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ada isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ada İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ada isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ada İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ada isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ada İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Adalet Ağaoğlu: Türk edebiyatının en önemli romancılarından biridir.Adalet Ağaoğlu, 13 Ekim 1929 tarihinde Ankara, Nallıhan’da doğmuştur. Babası Hafız Mustafa Sümer’d...
  • Adalet Cimcoz: Türk dublaj ustası, çevirmen 25 Temitbahir'de doğan Adalet Cimcoz’un , annesi Alman, babası topçu subayı bir Türk'tür. Babası Boğazlar Komutanı Mirala...
  • Adalı Halil: Türk gücünü dünyaya tanıtan ünlü pehlivanlarımız arasında Adalı Halil'in ayrı bir yeri vardır.Adalı Halil, 1871 yılında bugün için Yunanistan'da kalan...
  • Adam Sandler: Adam Richard Sandler, 9 Eylül 1966 tarihinde New York Brooklyn'dedünyaya geldi. Yahudi bir aile olanAnnesi Judy öğretmen, babası Stanley Sandler elekt...
Ada İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Ada Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
D: Davut
A: Ahmet

Ada İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Ada isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
D: Deniz
A: Aydın

Ada İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Ada isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
D: Delta
A: Alfa

Ada İsminin TDK Notasyonu

Ada isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
D: Denizli
A: Adana

Ada İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ada ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ada ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ada ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.

Ada İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 8 yorum yapılmıştır.

Canan
06.12.2018

Ada suan da cok y aygin hiç erkek görmedim de duymasında saçma ve komik olmuş değiştirin bence acil.

Mustafa
06.12.2018

Sitede mustafa da kız yaziyo zaten bencede degismeli bu yanlis bilgi.

Ahmet
06.12.2018

Heralde tanıdıkları bilmeden koydu bunlarda üzülmesin diye erkek yaziyo kaç tane ada diye erkek vardır ahmet diyede kız yazın bare tam olsun.

Asli
06.12.2018

Ada bir kız ismidir işinize hassas davranın lütfen sayfayı yenileyin değiştirin yani cik zor olmasa gerek.

Aycan
06.12.2018

Ada cidden bir kız ismi hemde güzel kızlar degismeli.

Emre
06.12.2018

Ada bir kız ismidir diziler kitaplar filmler sokaklar biraz da akıl etimilojik yapısı gibi değerleri düşünüp yazın bare erkek ada mi olur acil sayfayı yenileyin.

Ipek
06.12.2018

Kaldiki insanlar bu siteye güvenerek isim koyuyorlar lütfen biraz daha hassas davranın rica ediyorum.

Ceyda Pak
06.12.2018

Lütfen araştırıp yazın ada bir kız ismidir eski dilde ana öz demektir kaldiki nüfus ta kadınların oranı bellidir burda erkek yazılması hatalı bilgi değiştirin lutfen.